Stomatologia dziecięca

Uśmiech malucha od ucha do ucha


Gabinet DR BARON® KIDS wyróżnia: indywidualne i kompleksowe podejście do małego Pacjenta, szczególna troska o zdrowie i samopoczucie dziecka oraz najwyższej klasy wiedza i praktyka specjalistyczna.

Wszystko po to, aby mały Pacjent miał zdrowy i piękny uśmiech, który będzie promieniał na jego buzi – od ucha do ucha.


Dr Baron® KIDS to:

Edukacja prawidłowej higieny jamy ustnej
Tworzenie atmosfery komfortu
Bezbolesne i bezpieczne leczenie
Regularna profilaktyka
Kompleksowa opieka

Lek. stom. Aldona Bialic


W naszej klinice, ekspertem w dziedzinie stomatologii dziecięcej jest lek. stom. Aldona Bialic. Każdego małego Pacjenta otacza należytą opieką. Maluchy ją uwielbiają, bo to właśnie dzięki niej, dziecięcy strach przed dentystą znika w mgnieniu oka. Lekarz Aldona Bialic zawsze podkreśla, że dbania o zęby i higienę jamy ustnej trzeba się nauczyć. A najlepiej, jeśli przykładem dla maluchów są ich rodzice.

Programy dla dzieci

Dr Baron® KIDS realizuje autorski projekt, który opiera się na opiece stomatologicznej dziecka w myśl zasady: „Od pierwszego ząbka do matury”.

W momencie pojawienia się pierwszego ząbka, nasi specjaliści przekazują rodzicom małych Pacjentów wiedzę z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej maleństwa, wyjaśniają jak prawidłowo dbać o zdrowie zębów dziecka, kiedy wdrożyć szczoteczkę, a kiedy po raz pierwszy można użyć pasty do zębów.

W naszej klinice prowadzimy spotkania dla dzieci i rodziców dotyczące prawidłowej diety przeciwpróchnicowej i prawidłowej higieny jamy ustnej, które realizowane są pod marką Akademii Dr Baron® Kids. Po wizycie każdy mały Pacjent otrzymuje nagrodę „Medal Dzielnego Pacjenta” zachęcający do dbania o zdrowie swoich ząbków i odbywania kolejnych wizyt kontrolnych.

Dr Baron® KIDS realizuje autorski projekt, który opiera się na opiece stomatologicznej dziecka w myśl zasady: „od pierwszego ząbka do matury”. W momencie pojawienia się pierwszego ząbka, przyprowadzacie Państwo swoją pociechę do gabinetu. Wówczas nasi specjaliści przekazują Państwu wiedzę z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej maleństwa, wyjaśniają jak prawidłowo dbać o zdrowie zębów dziecka, kiedy wdrożyć szczoteczkę do zębów, a kiedy po raz pierwszy można użyć pasty do zębów.

Spotykacie się Państwo z lekarzem prowadzącym systematycznie po to, by dziecko było objęte troską i opieką pod kątem stomatologicznym. Dbamy, by w prawidłowym okresie czasu zęby były polakierowane, by regularnie przeprowadzać zabiegi fluoryzacji. W oparciu o naszą rzetelną wiedzę dobieramy dziecku odpowiednie szczoteczki do zębów, pasty i płukanki. Monitorujemy stan higieny jamy ustnej oraz zdrowia zębów. Obserwujemy Pacjenta pod kątem ewentualnych wad zgryzu. Mając na uwadze kompleksowe leczenie, współpracujemy z certyfikowanym neurologopedą. W ten sposób mali Pacjenci objęci są holistycznym leczeniem.

Program profilaktyczny - wersja do pobrania

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym jest stresującym wydarzeniem, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dlatego naszym celem jest wzbudzenie w dziecku pozytywnych emocji i skojarzeń oraz sprawienie, że wizyta u stomatologa może być niezapomnianą przygodą!

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie jest wizytą adaptacyjną. Dziecko poznaje się z lekarzem prowadzącym, zaznajamia się z gabinetem i nawiązuje z nami relację.

Dzięki wizycie adaptacyjnej dziecko będzie miało szansę na oswojenie się z nowym miejscem i z naszym personelem w komfortowych warunkach. Dzięki temu kolejne wizyty będą dla dziecka naturalne i niepodszyte lękiem.

Pierwsza wizyta w DR Baron KIDS – Przygoda dla małego pacjenta
  • Podczas pierwszej wizyty, dziecko zapozna się z naszym personelem, gabinetem i sprzętem stomatologicznym.
  • Będzie mogło dotknąć sprzętu, narzędzi stomatologicznych, co zredukuje poziom strachu przed nieznanym, a w konsekwencji, dziecko nie będzie odczuwało strachu przy kolejnej wizycie.
  • Dziecko będzie mogło zadawać pytania lekarzowi oraz personelowi, co zwiększy jego zaufanie podczas kolejnych wizyt. Zespół kliniki w obecności dziecka nie będzie posługiwał się typowym medycznym słownictwem. Jest to przemyślany zabieg służący łatwiejszemu dotarciu do małego Pacjenta.
  • Dziecko podczas zabawy z lekarzem i asystentką dowie się czym jest turbina stomatologiczna (prysznic), ssak (odkurzacz). Lekarz pokaże dziecku na jego własnej rączce jak działa ssak. Dziecko zobaczy jak działa dmuchawka, posłucha, jakie dźwięki wydaje turbina. Dzięki tym porównaniom przedstawiamy dziecku świat stomatologii w przyjaźniejszej formie, wzbudzimy w nim pozytywne emocje i pobudzimy jego wyobraźnię.
  • Państwo będziecie mieli okazję porozmawiać z lekarzem prowadzącym, zadawać wszelkie pytania. Dzięki tej wiedzy będziecie Państwo mogli przygotować dziecko do kolejnej wizyty.
  • Jeśli dziecko będzie widziało, że Państwo nam zaufaliście, również obdarzy nas zaufaniem i chętnie odwiedzi gabinet ponownie.

Sedacja pozwala pokonać stres, skutecznie zwalcza lęk małego Pacjenta oraz pozwala osiągnąć pełny komfort psychiczny. Jest to mieszanina podtlenku azotu i tlenu, która wywołuje stan fizycznego odprężenia, lekkiego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u dziecka podstawowych odruchów i świadomości.

Pacjent wdycha bezwonny gaz za pomocą maseczki zakładanej na nos. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje to, że dziecko nie odczuwa strachu i lęku. Gaz rozweselający może być również stosowany u dorosłych Pacjentów.

Bez złych wspomnień

Bardzo często podczas sedacji dzieci zasypiają i zaczynają śnić. Śniąc, dziecko nie pamięta tego, co działo się w gabinecie. Stosowanie gazu rozweselającego jest nieszkodliwym i skutecznym sposobem znoszenia lęku. Metoda ta pozwala na zapewnienie i osiągnięcie pełnego komfortu psychicznego dziecka.

Ponad to, zabieg w sedacji oprócz wyraźnej poprawy samopoczucia, wykazuje także działanie znieczulające, dzięki czemu małe plomby mogą zostać wykonane bez zastrzyku.


Bezpieczny zabieg dla Twojego malucha

Bardzo ważna w całym procesie leczenia jest kwalifikacja dziecka do sedacji. Sedacja wziewna, wiążąca się z założeniem maseczki na nos, nigdy nie jest przeprowadzana na siłę. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której dziecko dozna urazu psychicznego po wizycie u dentysty. Sam zabieg jest bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Sedacja przeprowadzona może być w przypadku zabiegów stomatologicznych u dzieci z astmą, u dzieci chorujących na padaczkę, na hemofilię, na nadciśnienie, u dzieci z chorobami serca.

Na wizycie poprzedzającej zabieg w sedacji, otrzymacie Państwo specjalną maseczkę dla dziecka, której używa się do zabiegu. Pokażemy Państwu, jak należy przygotować dziecko w domu, by wzbudzić w nim zaufanie ”do sprzętu”, po to by nie obawiało się zabiegu w gabinecie.


Zalecenia Dr Baron KIDS

Wskazane jest, aby przed planowanym zabiegiem dziecko było na czczo. Po zabiegu wykonanym w sedacji, dziecko od razu może wrócić do pełnej sprawności. Gaz rozweselający przestaje działać już po kilku minutach od momentu wyłączenia aparatu.

Zabieg fluoryzacji polega na nakładaniu żeli, lakierów lub specjalnej pianki z fluorem na powierzchnię zębów, po uprzednim oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej. Fluoryzacja jest skutecznym sposobem zapobiegania próchnicy zębów.

Fluor wbudowuje się w powierzchnię szkliwa, poprzez co wzmacnia jego strukturę i czyni go bardziej odpornym na działanie kwasów, a tym samym próchnicy. Ponadto powoduje odbudowę drobnych ubytków szkliwa. Zabieg warto wykonać już na mlecznych zębach, a następnie powtarzać go regularnie co 6-12 miesięcy.

"Fluorowe deserki"

Dzieci szczególnie uwielbiają smakowe pianki z fluorem. Mają do wyboru m.in. smak truskawkowy, malinowy, poziomkowy i inne. Tak przyjemne skojarzenia z tym zabiegiem, powodują, że dziecko chce chętniej bywać w gabinecie na tzw. „fluorowych deserkach”.

Dzieci młodsze, które maja zęby mleczne, same wybierają kolor wypełnienia z wielu odcieni: cytrynowy, pomarańczowy, niebieski, różowy, zielony. U starszych dzieci stosujemy materiały, które w pełni naśladują naturalny kolor zęba.

Kolorowe wypełnienie wybrane przez dziecko jest niepowtarzalne i wyjątkowe, przez co staje się powodem do dumy dla Waszych pociech. Kolorowe wypełnienia zawierają dodatkowo jony fluoru, które mają działanie przeciwpróchnicowe.

Dzieci chętnie wracają do gabinetu po bajecznie kolorowe wypełnienia.

Od najmłodszych lat, czyli od pojawienia się pierwszego ząbka trzeba dbać o zęby. Mylne jest przekonanie, że należy dbać tylko o zęby stałe. Jeśli dziecko nie nabierze nawyku prawidłowego mycia zębów mlecznych, w przyszłości pojawi się u niego problem próchnicy zębów stałych. Codzienna pielęgnacja i szczotkowanie zębów, powinny stać się dla dziecka przyjemnością i dobrym nawykiem.


Specjalnie wykwalifikowany personel uczy dzieci:

  • jak myć zęby,
  • jak prawidłowo trzymać szczoteczkę,
  • jakie ruchy należy wykonywać szczoteczką podczas mycia.

Dziecko umawiane jest na wizyty instruktażowe co kilka miesięcy, aby wzmacniać w nim prawidłowe nawyki.

W naszej klinice prowadzimy spotkania dla dzieci i rodziców dotyczące prawidłowej diety przeciwpróchnicowej i prawidłowej higieny jamy ustnej.

Prowadzimy konsultacje stomatologiczne u dzieci od pierwszego ząbka. Dążymy do tego, by dziecko nam zaufało i chciało kontynuować leczenie.

Po wizycie każdy mały Pacjent otrzyma w nagrodę „Medal Dzielnego Pacjenta” zachęcający do dbania o zdrowie swoich ząbków i odbywania kolejnych wizyt kontrolnych.

Po wizycie każdy mały Pacjent otrzyma w nagrodę „Medal Dzielnego Pacjenta” zachęcający do dbania o zdrowie swoich ząbków i odbywania kolejnych wizyt kontrolnych.

Zadowolenie naszych małych Pacjentów nadzorują:
GRYZEK I ŚMIESZKA

W Akademii Dr Baron® KIDS nauczają dwa mądre bobry – Gryzek i Śmieszka, które ochoczo przekazują dzieciom swoją wiedzę z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.

Gryzek i Śmieszka to wesołe, rezolutne bobry, które z chęcią przybliżą małym Pacjentom świat stomatologii, dzięki czemu maluchy będą postrzegały wizytę u stomatologa, jako pozytywne i miłe przeżycie.

Bóbr Gryzek


to mądry i ciekawski bohater Dr Baron® KIDS. Bóbr Gryzek uwielbia skubać ząbkami drewno. Jest przykładem dla dzieci, a jego największym atutem są mocne i zdrowe zęby. Zachęca dzieci do chrupania zdrowych przekąsek, które mają pozytywny wpływ na zdrowie ząbków małych Pacjentów. Bobra Gryzka charakteryzuje mądrość oraz analityczny umysł. Stara się znaleźć naukowe uzasadnienie i rozwiązanie każdego problemu. Naucza dzieci jak prawidłowo myć ząbki, tłumaczy na czym polega odbudowa zębów i kolorowe plomby.

Boberka Śmieszka


to dzielna towarzyszka Gryzka. Jest mądra i roześmiana. Najbardziej na świecie uwielbia pałaszować zdrowe, fluorowe deserki, do których namawia wszystkie dzieci. Śmieszka, choć jest radosnym i uśmiechniętym bobrem, z wielką chęcią i należytą powagą opowiada dzieciom o programie profilaktycznym: „Od pierwszego ząbka do matury”. Chętnie wytłumaczy, na czym polega sedacja wziewna podtlenkiem azotu, i z przyjemnością oraz bobrzym zapałem przeprowadzi każdego malca przez wizytę adaptacyjną.

 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!