Leczenie stomatologiczne

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Chciałbyś poprawić wygląd swoich zębów i mieć piękny uśmiech? To zrozumiałe. Piękne i lśniąco białe zęby dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że z przyjemnością zaczniesz się szeroko uśmiechać!

A może masz problem z zębami przez który cierpisz? Tym bardziej podejmij działanie szybko. Nie ma na co czekać.

W obu przypadkach rozwiązanie znajdziesz na tej stronie. Poniżej znajdują się możliwości pomocy, zapoznaj się z nimi, a następnie skontaktuj się z nami.

Nasz zespół medyczny składa się z lekarzy, którzy nieustannie podnoszą swoje umiejętności i kwalifikacje, aby zaoferować Ci najlepsze rozwiązania stomatologiczne. Gwarantujemy efekt, zadowolenie i troskę na najwyższym europejskim poziomie.

Opinie

 • Waldemar Bauer
  Profesjonalizm w przemiłej atmosferze stwarzają specyficzny klimat który niweluje dyskomfort. Serdecznie polecam, aż chce się wracać
  Waldemar Bauer
 • Ewa Kaszczyszyn
  Tylko tam!!! Mój synek bez problemu siada na fotelu i bez płaczu poddaje się wyrwaniu ząbków. Ja również uczęszczam... Pełny profesjonalizm
  Ewa Kaszczyszyn
 • Barbara Ogrodniczak
  Pani Ania to jedyna Dentystka, której ufam i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a nie jestem "łatwą" Pacjentką :) // a tak zupełnie serio to pełen profesjonalizm, wyczucie i poprostu super Człowiek. Polecam
  Barbara Ogrodniczak
 • Adam Grzesik
  Przyznam że w wieku 42 lat dopiero u DrBaron dowiedziałem się że dotychczas "udawałem" że leczę zęby. To co tutaj otrzymałem w porównaniu z dotychczasowymi wizytami u "stomatologów" to przepaść. Każdemu polecam zacząć od przeglądu stanu swoich zębów i stawu skroniowo żuchwowego. Nawet jeśli uważasz że masz zdrowe zęby. Najlepiej zainwestowane pieniądze. Polecam
  Adam Grzesik
 • Wojciech Kania
  Niesamowita precyzja, profesjonalne podejście, bardzo miła atmosfera - polecam. Świadomie dokonałem dobrego wyboru
  Wojciech Kania
 • Elżbieta Giersberg
  Profesjonalizm na 100 %. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym dobrym gabinetem stomatologicznym... miłą i przyjazną atmosferą w gabinecie.
  Elżbieta Giersberg
 • Wachowski Jakub
  Bardzo indywidualne podejście do klienta! Uśmiech, kultura i pełen profesjonalizm to cechy wrodzone gabinetu Dr. Baron. Usługa zawsze wykonana na najwyższym poziomie, nie znam w Opolu lepszego gabinetu stomatologicznego.
  Wachowski Jakub
 • Asia Świerczyńska
  Tylko tam i nigdzie indziej!!! Boisz się dentysty tu znajdziesz ukojenie i pełen profesjonalizm!!! Od progu przekroczonego wiesz, że jesteś w dobrych rękach! Polecam bardzo!!!
  Asia Świerczyńska
 • Aleksandra
  Bardzo profesjonalna i życzliwa Pani stomatolog. Szczególnie polecam leczenie kanałowe. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu finansowym. Na prawdę polecam!
  Aleksandra
 • Nowacka K
  Lekarz bardzo kompetentny. W sposób rzeczowy i profesjonalny podchodzi do pacjenta. Pacjent jest przyjmowany z usmiechem na ustach, w miłej atmosferze. Widać,że Pani Doktor kocha swojA pracę. A do tego bardzo profesjonalnie wyszkolony Personel. POLECAM.
  Nowacka K
 • Piotr
  Jestem zachwycona podejściem do pacjenta. Nigdy tak się nie czułam u stomatologa. Opieka przez cały czas, wszystko mi wytłumaczono. Miałam czas by podjąć właściwą dla mnie decyzję. Jest to najlepszy dentysta jakiego spotkałam w życiu. Polecam gorąco Panią Doktor!!!
  Piotr
 • Konrad Smyrek
  Polecam z całego serca. Usługi są drogie - to prawda, ale z drugiej strony mamy pewność do najlepszego stomatologa w Opolu. Pani dr Baron podchodzi do każdej osoby profesjonalnie, tłumaczy każdy krok w leczeniu w sposób zrozumiały. Między nią a klientami nawiązuje się przyjemna atmosfera. Personel również jest bardzo miły. Widać od razu że nie pracują tam pod przymusem tylko każdy robi to, co lubi. Poza tym gabinet jest zawsze czysty, i jeżeli chodzi o nowinki dentystyczne również idzie razem z postępem.
  Konrad Smyrek
 • Anette Catherine
  Panicznie bałam się dentysty, ale w tym gabinecie panuje tak miła atmosfera, że pacjent dosłownie zapomina gdzie sie znajduje! Poza tym leczenie jest bezbolesne. Jest naprawdę miło i profesjonalnie. Każdemu polecam Dr Baron!
  Anette Catherine
 • Danuta
  Leczę się u dr Anny Kowalskiej - Baron już wiele lat. Uważam, że to jeden z najlepszych gabinetów stomatologicznych na Opolszczyźnie. Profesjonalne podejście do Pacjenta na każdym etapie, począwszy od rejestracji, poprzez leczenie, skończywszy na pożegnaniu. Kierowanie kliniką w ten sposób to wielki kunszt i wiele włożonej pracy. Gratuluję i życzę powodzenia. Polecam z całego serca.
  Danuta

Leczenie kanałowe


Leczenie kanałowe niemalże wszystkim Pacjentom kojarzy się z horrorem, bólem, wieloma wizytami, a w konsekwencji - usunięciem zęba. U nas tak nie jest.

Zabieg przeprowadzany w klinice Dr Baron® Centrum Stomatologii Estetycznej jest całkowicie BEZBOLESNY.

Czemu? Ponieważ dysponujemy specjalistycznym sprzętem, a jego możliwości w połączeniu z naszymi wysokimi umiejętnościami dają efekt, z którego na pewno będziesz zadowolony i dumny!

Efekt uzyskujemy szybko! Zazwyczaj w ciągu 1-2 wizyt. A same zabiegi są w pełni komfortowe.

Umów się na wizytę
Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zabieg przeprowadzamy zwykle podczas jednej lub dwóch wizyt. Dzięki nowoczesnym znieczuleniom jest on całkowicie BEZBOLESNY.

Bardzo ważnym etapem, podczas którego stomatolog podejmuje decyzję o przebiegu całego procesu leczenia jest diagnoza.

Do postawienia prawidłowej diagnozy niezbędny jest dokładny wywiad oraz zdjęcie rentgenowskie. Dzięki niemu można ocenić skalę oraz rozmiar zmian. Zdjęcie RTG dostarcza również informacji o samych korzeniach – ich kształcie, położeniu, zagięciu, szerokości kanałów.

W naszej klinice posiadamy nowoczesny aparat rentgenowski oraz system radiowizjografii komputerowej. System ten umożliwia natychmiastowy odczyt zdjęcia RTG na ekranie komputerowym bez konieczności wywoływania zdjęcia na tradycyjnej kliszy. Wykonywanie zdjęć RTG w trakcie zabiegu pozwala nam śledzić przebieg oraz skuteczność leczenia.

Kolejnym etapem jest otwarcie zęba i odsłonięcie wszystkich kanałów. Jeżeli do zmian w miazdze zęba doszło na skutek zmian próchnicowych, konieczne jest ich usunięcie, by nie stanowiły źródła wtórnych infekcji. Jeśli tak jest, to z korony zęba zostają usunięte bakterie próchnicy. Bardzo istotną rolę w leczeniu odgrywa mikroskop. Nasza klinika wyposażona jest w mikroskop Endozoom wiodącej na rynkach światowych firmy Leica.

Dzięki niemu jesteśmy w stanie: zajrzeć do wnętrza zęba, zlokalizować ujścia kanałów korzeniowych i innych struktur anatomicznych, usunąć stary materiał z kanałów, usunąć złamane narzędzia, zamknąć perforację. Cały zabieg leczenia kanałowego możemy przeprowadzić pod kontrolą wzroku, dzięki wielokrotnemu powiększeniu.

Użycie mikroskopu umożliwia uwidocznienie kanałów, których bez powiększenia nie bylibyśmy w stanie dostrzec i opracować. W trakcie leczenia okazuje się, że ząb nie posiada jednego lub dwóch kanałów, tak jak przyjęło się potocznie myśleć, a posiada ich zdecydowanie więcej - trzy, cztery, a nawet pięć.

Kanały korzeniowe zostają oczyszczone, poszerzone i opracowane przy użyciu narzędzi ręcznych oraz maszynowych. Używamy w tym celu mikrosilników renomowanych firm.

W celu eliminacji bakterii na tym etapie stosuje się obfite płukanie preparatami chemicznymi. Za pomocą elektronicznego endometru określamy precyzyjnie długość kanałów.

Kolejnym etapem jest osuszenie i szczelne wypełnienie kanałów. Wnętrze kanałów zostaje wypełnione gorącą gutaperką, pod ciśnieniem, co pozwala na szczelne wypełnienie również bocznych kanałów.

Ostatnim krokiem w leczeniu jest odbudowa zęba. W zależności od pozostałej ilości zdrowych tkanek zęba lekarz wybiera najskuteczniejszy sposób odbudowy. Ząb może być odbudowany materiałem kompozytowym. Wypełnienie może być połączone z koroną protetyczną.

Leczenie próchnicy


Próchnica zębów jest bakteryjną chorobą zakaźną twardych tkanek zęba i objawia się ich uszkodzeniem. Często jej leczenie trwa tygodniami.

To, co wyróżnia naszą klinikę to fakt, że do leczenia próchnicy wykorzystujemy techniki oraz sprzęt o jak najmniejszym działaniu inwazyjnym. Oznacza to, że nasz Pacjent czuje się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Efekty uzyskujemy szybciej i taniej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do wizyty w bezpośredniej, abyśmy mogli rozeznać sytuację i przedstawić możliwości leczenia.

Umów się na wizytę
Jak leczyć próchnicę?

Aby doszło do rozwoju próchnicy muszą jednocześnie zaistnieć cztery czynniki: bakterie, cukry, podatność zębów oraz czas. Choroba rozwinie się tylko wtedy, gdy wszystkie te czynniki wystąpią jednocześnie. Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie, a następnie prawidłowa higiena jamy ustnej może powstrzymać postępującą próchnicę.

Leczenie zachowawcze zębów polega na usunięciu próchnicowo uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Jeżeli mamy do czynienia z głębokim ubytkiem, stosowane są specjalne preparaty chroniące miazgę.

Nie chcemy narażać Pacjenta na kosztowne i ciężkie leczenie, dlatego służymy radą, pomocą oraz wiedzą, jak prawidłowo dbać o zdrowy uśmiech i jak zapobiegać chorobom zębów.

Naszą myślą przewodnią jest zapobieganie i systematyczna profilaktyka.

Leczenie stawu skroniowo-żuchwowego


Nasz gabinet jest jedynym w Opolu, który oferuje diagnostykę oraz leczenie stawu skroniowo - żuchwowego.

Dr n. med. Anna Maria Kowalska - Baron jest jednym z kilkunastu specjalistów w Polsce posiadającym kwalifikacje do leczenia i rehabilitacji stawu skroniowo - żuchwowego.

Problem ten nie jest prosty i wymaga indywidualnego podejścia. Metody leczenia są dobierane w zależności od tego, jak duże są zaburzenia, do jakich powikłań doszło i jaka jest przyczyna powstania dysfunkcji”

Proszę być jednak spokojnym. Szerokie doświadczenie w tym temacie sprawia, że uzyskają Państwo pomoc i wszelkie informacje. Zapraszamy do kontaktu.

Umów się na wizytę
Na czym polega leczenie

Leczenie przeprowadzane jest przy pomocy specjalnych aparatów, tzw. szyn relaksacyjnych oraz deprogramatorów zgryzowych, które minimalizują szkodliwy wpływ zaciskania czy też zgrzytania zębami. Inne metody leczenia obejmują podanie środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, włączenie fizjoterapii i laseroterapii, masaż relaksacyjny, terapia dźwiękiem oraz muzykoterapia. Bywa, że stosuje się leczenie ortodontyczne, rzadziej chirurgiczne.

Braki w uzębieniu


Zęby można stracić z różnych powodów, ale można je też odzyskać!

W komfortowy sposób uzupełniamy braki w uzębieniu. Proponujemy kilka różnych rozwiązań: mosty, implanty bądź ruchome uzupełnienia. Wszystko zależy od sytuacji Pacjenta. Warto zająć się problemem jak najszybciej, ponieważ z czasem jest tylko gorzej.

Braki w uzębieniu, które nie zostaną uzupełnione są najczęściej początkiem choroby okluzyjnej. Pozostałe zęby bardzo szybko znajdują wolną przestrzeń i zaczynają się do niej przesuwać lub wysuwać. Rotują, przechylają się i wysuwają z kości. To z kolei powoduje niewłaściwy rozkład sił i poprzez przeciążenia może doprowadzić nawet do utraty pozostałych zębów.

W razie wystąpienia tej sytuacji u Państwa, prosimy o kontakt. Pomożemy.

Umów się na wizytę
Więcej informacji

Zarówno mosty, jak również implanty z powodzeniem rozwiązują problem braków w uzębieniu. Zawsze proponujemy Pacjentom rozwiązanie, które najlepiej odpowiada konkretnemu przypadkowi. Dotyczy to również całkowitego braku zębów. Proponujemy rozwiązania, które pozwalają odzyskać piękny wygląd uśmiechu oraz przywracają pełen komfort jedzenia wszystkich pokarmów.

Implanty zębowe


Implanty zębowe pozwalają nie tylko przywrócić brakujący ząb, ale także przywracają poczucie komfortu.

Implant zębowy to bardzo precyzyjna tytanowa „śruba”, która ma za zadanie zastąpić korzenie zęba.

Implant wprowadzany jest do kości i zrasta się z nią. Implant zachowuje się i funkcjonuje podobnie jak korzeń naturalnego zęba.

Po okresie wgojenia, czyli po ok. 3-6 miesiącach, następuje tzw. odbudowa protetyczna, czyli do wgojonego implantu zębowego wkręcona zostaje korona protetyczna, która kształtem i kolorem przypomina sąsiadujące zęby.

Implant zapewnia Pacjentom całkowity komfort użytkowania, gdyż w praktyce niczym nie różni się od zęba naturalnego.

Dzięki zabiegowi wszczepienia implantu, Pacjent może odzyskać naturalny uśmiech i nadal cieszyć się pełnią doznań.

Każdy nasz Pacjent, który zdecydował się na implant, już po krótkim czasie traktuje go jak własny ząb.

Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z naszym specjalistą.

Umów się na wizytę

Ortodoncja


Chcesz uśmiechać się radośnie i pozbyć się wstydu, spowodowanego krzywymi zębami?

Jest na to metoda – to ortodoncja, czyli tzw. prostowanie zębów.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się zapobieganiem i leczeniem wad zgryzu, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę estetyki uśmiechu, tak aby Pacjent mógł się cieszyć równymi, prostymi zębami.

Umów się na wizytę
Więcej informacji

Jednakże kompleksowa ortodoncja - to coś znacznie więcej niż tylko estetyka. To także funkcja i okluzja, czyli prawidłowe kontakty międzyzębowe, które zapewniają równomierne obciążenia zębów. To może spowodować zlikwidowanie, bardzo dotkliwych dla Pacjenta, przewlekłych dolegliwości bólowych głowy, szyi, karku a nawet szumy i piski w uszach.

Lekarz ortodonta w klinice Dr Baron dba podczas leczenia zadba także o to, by przywrócić prawidłowe funkcjonowanie mięśni twarzoczaszki oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki temu efekt leczenia jest nie tylko piękny, ale trwały i funkcjonalny dla Pacjenta.

Pacjenci w trakcie leczenia ortodontycznego objęci są specjalnym, dedykowanym im i indywidulanie dobranym, programem profilaktycznym.

W klinice Dr Baron proponujemy różne aparaty ortodontyczne.

Od klasycznych aparatów ruchomych, Pacjenci określają je aparatami wyciąganymi, ściąganymi, zdejmowanymi, wkładanymi, po aparaty stałe.

Największe zastosowanie mają nadal aparaty stałe.

W tej grupie aparatów ortodontycznych stosujemy aparaty z zamkami metalowymi oraz z zamkami ceramicznymi.

Aby uczynić aparat ortodontyczny bardziej przyjazny dla oka, proponujemy zamki estetyczne, które pozwalają wyeliminować metalowy wygląd stałego aparatu ortodontycznego. Większość obecnie dostępnych zamków estetycznych to zamki ceramiczne. Spośród stałych aparatów ortodontycznych coraz większą popularnością cieszą się tak zwane aparaty samoligaturujące, dzięki którym leczenie przebiega szybciej, a tym samym mniej boleśnie.

Leczymy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć więcej o leczeniu ortodontycznym, zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów.

Zapisz się na wizytę już teraz, byś za kilka lat nie żałował, że nie podjąłeś tej decyzji dzisiaj.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Projektowanie uśmiechu


Regularnie zajmujemy się projektowaniem uśmiechu, czyli wszelkimi zmianami mającymi na celu poprawę zębów, ich koloru i ustawienia. W efekcie chcemy uzyskać poprawę uśmiechu i wyglądu uzębienia.

Pracujemy w oparciu o kompleksową metodę projektowania uśmiechu autorstwa dr C. Coachmann’a. Polega ona m.in. na wizualizacji całego procesu leczenia, dzięki której Pacjent ma możliwość obejrzenia efektu końcowego jeszcze przed wdrożeniem wszystkich procedur leczenia.

Ogromną korzyścią stosowania tej metody dla Pacjenta, jest dokładne poznanie efektu przed podjęciem działań. Skutkuje to również perfekcyjnie wykonaną pracą i pełnym zadowoleniem z efektu.

Zapisz się na wizytę

Estetyczna odbudowa ubytku


Jeżeli cenią sobie Państwo efekt i estetyczny wygląd zębów, to nasze metody estetycznej odbudowy ubytku są dla Państwa właściwym wyborem

W jaki sposób plombujemy zęby w naszej klinice? Odbudowujemy je warstwowo stosując najwyższej jakości kompozyty. To zmienia wszystko!

Stosujemy materiały nowoczesnej generacji. Specjalnie opracowane warstwy szkliwa, zębiny oraz cementu pozwalają nam na odbudowę i wierne odtworzenie zęba zgodnie z jego naturą. Stosowane przez nas systemy materiałów wprowadzają system doboru odcieni uwzględniający nawet wiek Pacjenta.

To sprawia, że efekt jest lepszy, niż gdziekolwiek indziej. Materiały są bezpieczne dla zdrowia, a efekt jest trwały: "Robimy raz, a wyjątkowo dobrze".

Zapisz się na wizytę
Więcej informacji

Właściwości optyczne materiału są najbardziej zbliżone do naturalnych tkanek zęba, co powoduje, że odbudowa nie tylko dopasowuje się kolorystycznie do tkanek zęba, ale wręcz zlewa się z nimi i staje się niewidoczna. Dzięki temu może zostać osiągnięta niezwykła integracja estetyczna.

Stosowane przez nas materiały można zastosować w różnych przypadkach. Zarówno w przypadku małej odbudowy pojedynczego zęba, aż po estetyczne arcydzieła radykalnie zmieniające kształt zębów lub ich kolor.

Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, mamy do wyboru cały szereg materiałów służących do wypełnienia i odbudowy zębów. Bardzo często Pacjenci nie mają wiedzy i świadomości, jakimi materiałami mają wypełniane ubytki w zębach. Niektórych Pacjentów nawet to nie interesuje. Przychodzą do gabinetu by „ zakleić ząb” lub „zakleić dziurę w zębie”. Nie mają świadomości, że od rodzaju materiału a także od sposobu jego założenia i ukształtowania zależy bardzo wiele, m.in: trwałość wypełnienia, szczelność, kolor oraz oddziaływanie na cały układ stomatognatyczny, czyli na sąsiednie zęby, mięśnie, stawy.

Pacjenci często porównują ceny w gabinetach i zdarza się że wybierają ten gabinet, gdzie jest taniej, Nie zastanawiają się nawet, dlaczego gdzie indziej jest taniej.

Materiał materiałowi nierówny. Rodzaj dobranego wypełnienia (tzw. plomby), zależy od kilku czynników. Są to m.in. grubość pozostałych ścian ubytku oraz siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia.

Inne wypełnienia stosuje się do odbudowy zębów po usunięciu próchnicy, zupełnie inne do odbudowy zęba po leczeniu endodontycznym, a jeszcze inne pod odbudowę protetyczną.

W naszym gabinecie stosujemy materiały kompozytowe.

Materiały te stosujemy dlatego, że są jednymi z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Kompozyty w stanie plastycznym dają lekarzowi możliwość perfekcyjnego formowania i modelowania kształtu powierzchni. Lekarz może dobierać odpowiednie kolory materiału, odcienie i przezierności, tak by efekt finalny był perfekcyjny. Tak, by odbudowany ząb był nie do odróżnienia od zęba naturalnego.

Idealna plomba, czyli idealne wypełnienie, powinno być wytrzymałe, o ścieralności porównywalnej do ścieralności zęba, wysoce estetyczne oraz nieszkodliwe dla zdrowia. Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć, który typ wypełnienia jest najlepszy dla wszystkich Pacjentów. Dobór materiału, który jest najlepszy w danej sytuacji, zależy od lekarza stomatologa, a nie od Pacjenta. Proszę pamiętać, że decydując się na tańszy rodzaj wypełnienia oszczędzacie Państwo tylko pozornie i często chwilowo.

Efekt stosowania wypełnień kompozytowych w naszym gabinecie jest taki, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym, a naturalnym zębem.

Wybielanie zębów


Marzysz o śnieżnobiałym uzębieniu. Naszymi metodami jest to skuteczniejsze i przyjemniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Jasne zęby stały się jednym ze wskaźników powodzenia zawodowego i rodzinnego. Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie, poprawia nasze samopoczucie oraz sprawia, że chętniej i częściej się uśmiechamy. Stał się dla wielu przepustką do sukcesu zawodowego.

Nic dziwnego, że staramy się wszelkimi dostępnymi metodami przywrócić naturalną barwę zębów lub zmienić ich odcień.

W naszej klinice stosujemy skuteczne metody, które zapewniają efekt. Dlatego zapraszamy do kontaktu i poznania szczegółów.

Zapisz się na wizytę
Więcej informacji

Profesjonalne wybielanie zębów ze względu na bezpieczeństwo stosowania i efektywność, stało się rutynowym zabiegiem wykonywanym także w naszym kraju.

Zęby można wybielać na dwa sposoby. Zarówno w domu - metodą nakładkową lub paskową, jak i w gabinecie stomatologicznym - metodą wybielania lampą.

W naszej klinice posiadamy najnowocześniejszą lampę służącą do wybielania zębów.

Ten sposób wybielania daje możliwość rozjaśnienia zębów o kilka tonów, a widoczne efekty widoczne są już po godzinie! Wystarczają trzy dziesięciominutowe sesje, aby mieć lśniące, białe zęby. Jest to metoda absolutnie bezpieczna dla zdrowia Pacjenta.


Wybielanie domowe metodą nakładkową

Metoda polega na zastosowaniu miękkiej szyny wykonanej w laboratorium indywidualnie dla każdego Pacjenta. Wraz z nakładkami Pacjent otrzymuje wybielający żel , który samodzielnie wraz z nakładką umieszcza na zębach. Szynę zaleca się używać w czasie spoczynku nocnego przez ok. 7- 14 dni. Ostateczna barwa zębów stabilizuje się po tygodniu od zakończenia procedury. Metoda ta jest nieszkodliwa i skuteczna.


Wybielanie zębów martwych

Zęby przebarwione po leczeniu kanałowym, jak również te, które zmieniły kolor po urazie, można również wybielić.

Do przebarwień takich zębów dochodzi w wyniku przenikania do zębiny martwej miazgi zęba, barwników krwi lub materiału wypełniającego kanał. Proces ten zachodzi wewnątrz zęba, dlatego preparat wybielający aplikujemy wewnątrz komory zęba. Jednakże przed podjęciem wybielania zęba martwego należy sprawdzić, czy kanały zębowe są prawidłowo wypełnione. W tym celu wykonujemy zdjęcie RTG.

Często konieczne jest powtórne leczenie kanałowe, ponieważ pozbywamy się w ten sposób jednej z przyczyn przebarwienia zęba. Obecnie do wypełnienia kanałów używamy nowoczesnych środków niepowodujących przebarwienia. Jednocześnie prawidłowe wypełnienie kanału zapobiega penetracji środka wybielającego zakładanego do wewnątrz zęba wzdłuż kanału.

Dopiero po prawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym przeprowadzamy zabieg wybielania. Do komory zęba wprowadzany jest specjalny środek wybielający, aby działał od strony źródła przebarwienia. Ząb zabezpiecza się wypełnieniem czasowym. Po kilku dniach następuje wymiana środka wybielającego na nowy.

Ilość wizyt, na których jest on wymieniany jest zależna od stopnia i przyczyny przebarwienia. W przypadku osiągnięcia nieznacznie jaśniejszego koloru zęba wybielanego od koloru sąsiednich zębów następuje zakończenie procesu wybielania. Końcowym etapem jest ostateczna odbudowa zęba kompozytem.

Czasami jednak barwniki w zębie są tak silne czy długotrwale działające, że nie udaje się uzyskać pożądanego efektu wybielenia – wtedy należy założyć na ząb koronę porcelanową.

Biżuteria nazębna


Biżuteria nazębna to nietuzinkowy i ciekawy sposób na podkreślenie uśmiechu. To unikatowa ozdoba, która w modny sposób eksponuje uśmiech i przyciąga uwagę otoczenia.

Ten rodzaj biżuterii występuje w postaci maleńkich kryształków kamieni szlachetnych naklejanych na szkliwo zębów. Pacjent może wybrać kształt, kolor oraz wielkość ozdoby. Wykonujemy je z 24-karatowego białego złota, tradycyjnego żółtego oraz kamieni szlachetnych.

Pomożemy Państwu i doradzimy w odpowiednim dobraniu biżuterii, a także jej fachowym założeniu.

Zapisz się na wizytę
Więcej informacji

Zamocowanie, jak i zdjęcie biżuterii, jest bardzo proste i co najważniejsze – bezpieczne i bezbolesne dla Pacjenta. Ozdoby nazębne wykonujemy na zamówienie.

Wychodzimy naprzeciw trendom i modom w stomatologii estetycznej, po to aby uśmiech naszego Pacjenta był wyjątkowy.

Profilaktyka


Zabieg czyszczenia zębów - skaling oraz planing, to zabiegi gwarantujące zachowanie zdrowych zębów oraz dziąseł do późnej starości.

Nasz zabieg czyszczenia zębów uzupełniony jest o zabieg polishingu, fluoryzacji oraz instruktaż higieny jamy ustnej dopasowany do potrzeb konkretnego Pacjenta. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez długi czas, a środki finansowe, które zostają w Państwa kieszeni mogą być zainwestowane w realizację celów i marzeń.

Wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli zgadzają się Państwo z nami, zapraszamy do kontaktu.

Zapisz się na wizytę
Autorski program profilaktyczny "SPA dla zębów"

Zabieg higienizacyjny pozwala na: utrzymanie zdrowych, pięknych białych zębów, przeciwdziała rozwojowi próchnicy, zmniejsza ryzyko powstawania innych chorób, tj. choroby serca, zatok szczękowych, anginy, zapalenia stawów, zapalenia nerek, chorób z autoagresji.

Profilaktyczne i systematyczne czyszczenie zębów to ochrona zębów, zdrowia, to dobre samopoczucie i piękny wygląd.


Co to jest skaling?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu złogów nazębnych, czyli potocznie mówiąc kamienia nazębnego. Nagromadzenie złogów nazębnych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia naszej jamy ustnej oraz całego organizmu. Jest on bowiem siedliskiem wielu niebezpiecznych rodzajów bakterii.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Wyjątek mogą stanowić przypadki, w których obecny jest stan zapalny tkanek otaczających ząb, co może spowodować uczucie bólu. Wówczas podawane jest miejscowe znieczulenie.

Skaling wykonywany jest przy użyciu instrumentów ręcznych, tzw. kiret lub urządzeń ultradźwiękowych. Ultradźwięki przekazywane są na specjalne końcówki służące do usuwania złogów. Końcówki te drgając z dużą częstotliwością powodują rozbijanie kamienia nazębnego.

Po zabiegu skalingu powierzchnie zębów są polerowane przy użyciu szczoteczek, gumek oraz specjalnych past, co czyni powierzchnię zębów gładką, a to przeciwdziała ponownemu przyklejaniu się osadu-bakterii. Doskonałym uzupełnieniem skalingu jest zabieg piaskowania zębów.

Tylko regularne usuwanie złogów nazębnych i właściwa higiena jamy ustnej uchroni nas przed chorobami dziąseł, rozchwianiem się zębów, czy nawet w ostateczności - ich utratą. Pamiętajmy, że zdrowe zęby to zęby bez kamienia i osadu.


Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg mający na celu usunięcie nalotu nazębnego, usunięcie wszelkich osadów oraz przebarwień ze wszystkich powierzchni zębów, których nie jesteśmy sami w stanie usunąć przy codziennym szczotkowaniu zębów. Wykonywany jest za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które emituje pod wysokim ciśnieniem strumień wody z dodatkiem drobin czyszczących i powietrza. Zabieg piaskowania jest zabiegiem uzupełniającym zabieg skalingu, czyli usunięcia kamienia nazębnego.

Po zabiegu piaskowania zęby są idealnie doczyszczone oraz wypolerowane.

Dopełnieniem zabiegu jest fluoryzacja, czyli zabezpieczenie zębów preparatem z fluorem, który wnikając w powierzchnię zębów chroni go przed próchnicą.

Usuwanie złogów nazębnych należy traktować jako regularny zabieg profilaktyczny. W zależności od trybu życia i stanu uzębienia, piaskowanie przeprowadza się nawet co kilka miesięcy.

Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty. Częstsze piaskowanie zaleca się także po założeniu aparatu ortodontycznego.

Zabieg piaskowania stosuje się także jako zabieg przygotowujący przed wybielaniem zębów.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, a wszelkie niedogodności i ewentualne podrażnienia ustępują zwykle w ciągu kilku godzin po zabiegu.


Polishing

Zabieg polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a momentami wręcz przyjemny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu specjalnych past polerskich o różnej ścierności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej


Fluoryzacja

Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone zęby preparatu z zawartością fluoru. Fluor może być aplikowany w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach. Pianki mają kilka bardzo przyjemnych smaków: miętowy, truskawkowy, melonowy czy też smak np. owoców leśnych. W trakcie 3 minutowej sesji, fluor wnika w szkliwo.

Innym sposobem jest pokrywanie zębów specjalnym lakierem fluorowym.


Instruktaż higieny jamy ustnej

Jest to ostatni etap zabiegu czyszczenia zębów. Obejmuje on naukę właściwego szczotkowania i nitkowania zębów, by utrzymać efekt profesjonalnie wyczyszczonych zębów jak najdłużej.

W trakcie instruktażu dobieramy w zależności od potrzeb odpowiednią, dedykowana szczotkę do zębów, dobieramy pastę do zębów, oraz pomocne akcesoria.

Wszystko po to, byście cieszyli się Państwo pięknym, zdrowym, białym uśmiechem jak najdłużej.

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu


Boisz się dentysty? A może odczuwasz lęk przed samym znieczuleniem? Czy sama myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym jest dla Ciebie paraliżująca?

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu, powszechnie znana jako gaz rozweselający – to bezpieczna, sprawdzona i powszechnie stosowana na całym świecie metoda uspokajania Pacjenta podczas leczenia stomatologicznego. Stosowanie podtlenku azotu jest całkowicie bezpieczne.

Gaz może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent znajdując się pod wpływem działania gazu, zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami. Ta metoda jest skuteczna nawet w bardzo trudnych przypadkach dentofobii – lęku przed stomatologiem.

Zapraszamy do kontaktu i poznania szczegółów.

Zapisz się na wizytę

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Nie jesteśmy typowym gabinetem stomatologicznym. Nie plombujemy zębów i nie wiercimy dziur. Jesteśmy artystami w swoim fachu i wyznaczamy standardy w Polsce. Stosujemy najlepsze materiały stomatologiczne opracowane przy wykorzystaniu nanotechnologii i najnowocześniejszego sprzętu. Gwarantujemy efekt najbardziej zbliżony do naturalnego i trwały przez lata.

W praktyce oznacza to, że:


 • Stosujemy najnowszą technologię, wprowadzamy do naszej kliniki sprzęt najnowocześniejszy, stosowany w renomowanych klinikach w Europie i na świecie.
 • Podchodzimy do Pacjenta holistycznie - nie patrzymy na pojedynczy problem u Pacjenta, a diagnozujemy całościowo. Dajemy od siebie ekstra, ponieważ do gabinetu nie wchodzi "bolący ząb”, czy "kolejny przypadek", a człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Sami jesteśmy ludźmi i wiemy jak ważna jest troska i szacunek.
 • Przestrzegamy wszystkich procedur medycznych.
 • Nie oszczędzamy na materiałach i na sprzęcie, po to, by Pacjent otrzymał od nas wszystko, co najlepsze i najskuteczniejsze, po to, by zachował swoje własne zęby do śmierci.
 • Robimy raz, a wyjątkowo dobrze, dlatego dajemy Gwarancję Jakości i Efektu.
 • Stosujemy tylko materiały najwyższej jakości wykonane w nanotechnologii. Są one w pełni bezpieczne i wyjątkowo trwałe. Naszym celem jest zrobić coś "raz, a wyjątkowo dobrze". Stosowane przez nas materiały dają możliwość najbardziej współcześnie szczelnej odbudowy.
 • Stosowane materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Ich poziom ścieralności jest niski, ale porównywalny z naturalnym szkliwem zęba. Uzyskujemy efekt najbliższy naturalnemu.
 • W trakcie odbudowy zęba, nasze metody pozwalają uzyskać tzw. "efekt kameleona". To znaczy, że materiały kolorystyką odzwierciedlają naturalny kolor zęba, dopasowują się do kolorystyki zęba, a kolor materiału "pracuje" z kolorem zęba.
 • Dzięki nanotechnologii materiały można idealnie wypolerować, co gwarantuje piękny i naturalny efekt.
 • Nieustannie się szkolimy. Na szkolenia wydaliśmy już ponad 1 milion złotych.
 • Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje i umiejętności poparte certyfikatami.
 • Łączymy doświadczenie z pasją. Dr n. med. Anna Maria Kowalska-Baron jest wirtuozem stomatologii. Jest pasjonatem stomatologii. Swoją pracę traktuje jak tworzenie sztuki. Każdy odbudowany ząb jest hand-made, jest artystyczną odbudową, jest dziełem artystycznym, jest jakby współdziałaniem z Bogiem.
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!