Wybielanie zębów

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Wybielanie zębów


Marzysz o śnieżnobiałym uzębieniu. Naszymi metodami jest to skuteczniejsze i przyjemniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Jasne zęby stały się jednym ze wskaźników powodzenia zawodowego i rodzinnego. Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie, poprawia nasze samopoczucie oraz sprawia, że chętniej i częściej się uśmiechamy. Stał się dla wielu przepustką do sukcesu zawodowego.

Nic dziwnego, że staramy się wszelkimi dostępnymi metodami przywrócić naturalną barwę zębów lub zmienić ich odcień.

W naszej klinice stosujemy skuteczne metody, które zapewniają efekt. Dlatego zapraszamy do kontaktu i poznania szczegółów.

Zapisz się na wizytę

Więcej informacji


Profesjonalne wybielanie zębów ze względu na bezpieczeństwo stosowania i efektywność, stało się rutynowym zabiegiem wykonywanym także w naszym kraju.

Zęby można wybielać na dwa sposoby. Zarówno w domu - metodą nakładkową lub paskową, jak i w gabinecie stomatologicznym - metodą wybielania lampą.

W naszej klinice posiadamy najnowocześniejszą lampę służącą do wybielania zębów.

Ten sposób wybielania daje możliwość rozjaśnienia zębów o kilka tonów, a widoczne efekty widoczne są już po godzinie! Wystarczają trzy dziesięciominutowe sesje, aby mieć lśniące, białe zęby. Jest to metoda absolutnie bezpieczna dla zdrowia Pacjenta.


Wybielanie domowe metodą nakładkową

Metoda polega na zastosowaniu miękkiej szyny wykonanej w laboratorium indywidualnie dla każdego Pacjenta. Wraz z nakładkami Pacjent otrzymuje wybielający żel , który samodzielnie wraz z nakładką umieszcza na zębach. Szynę zaleca się używać w czasie spoczynku nocnego przez ok. 7- 14 dni. Ostateczna barwa zębów stabilizuje się po tygodniu od zakończenia procedury. Metoda ta jest nieszkodliwa i skuteczna.


Wybielanie zębów martwych

Zęby przebarwione po leczeniu kanałowym, jak również te, które zmieniły kolor po urazie, można również wybielić.

Do przebarwień takich zębów dochodzi w wyniku przenikania do zębiny martwej miazgi zęba, barwników krwi lub materiału wypełniającego kanał. Proces ten zachodzi wewnątrz zęba, dlatego preparat wybielający aplikujemy wewnątrz komory zęba. Jednakże przed podjęciem wybielania zęba martwego należy sprawdzić, czy kanały zębowe są prawidłowo wypełnione. W tym celu wykonujemy zdjęcie RTG.

Często konieczne jest powtórne leczenie kanałowe, ponieważ pozbywamy się w ten sposób jednej z przyczyn przebarwienia zęba. Obecnie do wypełnienia kanałów używamy nowoczesnych środków niepowodujących przebarwienia. Jednocześnie prawidłowe wypełnienie kanału zapobiega penetracji środka wybielającego zakładanego do wewnątrz zęba wzdłuż kanału.

Dopiero po prawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym przeprowadzamy zabieg wybielania. Do komory zęba wprowadzany jest specjalny środek wybielający, aby działał od strony źródła przebarwienia. Ząb zabezpiecza się wypełnieniem czasowym. Po kilku dniach następuje wymiana środka wybielającego na nowy.

Ilość wizyt, na których jest on wymieniany jest zależna od stopnia i przyczyny przebarwienia. W przypadku osiągnięcia nieznacznie jaśniejszego koloru zęba wybielanego od koloru sąsiednich zębów następuje zakończenie procesu wybielania. Końcowym etapem jest ostateczna odbudowa zęba kompozytem.

Czasami jednak barwniki w zębie są tak silne czy długotrwale działające, że nie udaje się uzyskać pożądanego efektu wybielenia – wtedy należy założyć na ząb koronę porcelanową.

Opinie

 • Waldemar Bauer
  Profesjonalizm w przemiłej atmosferze stwarzają specyficzny klimat który niweluje dyskomfort. Serdecznie polecam, aż chce się wracać
  Waldemar Bauer
 • Ewa Kaszczyszyn
  Tylko tam!!! Mój synek bez problemu siada na fotelu i bez płaczu poddaje się wyrwaniu ząbków. Ja również uczęszczam... Pełny profesjonalizm
  Ewa Kaszczyszyn
 • Barbara Ogrodniczak
  Pani Ania to jedyna Dentystka, której ufam i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a nie jestem "łatwą" Pacjentką :) // a tak zupełnie serio to pełen profesjonalizm, wyczucie i poprostu super Człowiek. Polecam
  Barbara Ogrodniczak
 • Adam Grzesik
  Przyznam że w wieku 42 lat dopiero u DrBaron dowiedziałem się że dotychczas "udawałem" że leczę zęby. To co tutaj otrzymałem w porównaniu z dotychczasowymi wizytami u "stomatologów" to przepaść. Każdemu polecam zacząć od przeglądu stanu swoich zębów i stawu skroniowo żuchwowego. Nawet jeśli uważasz że masz zdrowe zęby. Najlepiej zainwestowane pieniądze. Polecam
  Adam Grzesik
 • Wojciech Kania
  Niesamowita precyzja, profesjonalne podejście, bardzo miła atmosfera - polecam. Świadomie dokonałem dobrego wyboru
  Wojciech Kania
 • Elżbieta Giersberg
  Profesjonalizm na 100 %. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym dobrym gabinetem stomatologicznym... miłą i przyjazną atmosferą w gabinecie.
  Elżbieta Giersberg
 • Wachowski Jakub
  Bardzo indywidualne podejście do klienta! Uśmiech, kultura i pełen profesjonalizm to cechy wrodzone gabinetu Dr. Baron. Usługa zawsze wykonana na najwyższym poziomie, nie znam w Opolu lepszego gabinetu stomatologicznego.
  Wachowski Jakub
 • Asia Świerczyńska
  Tylko tam i nigdzie indziej!!! Boisz się dentysty tu znajdziesz ukojenie i pełen profesjonalizm!!! Od progu przekroczonego wiesz, że jesteś w dobrych rękach! Polecam bardzo!!!
  Asia Świerczyńska
 • Aleksandra
  Bardzo profesjonalna i życzliwa Pani stomatolog. Szczególnie polecam leczenie kanałowe. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu finansowym. Na prawdę polecam!
  Aleksandra
 • Nowacka K
  Lekarz bardzo kompetentny. W sposób rzeczowy i profesjonalny podchodzi do pacjenta. Pacjent jest przyjmowany z usmiechem na ustach, w miłej atmosferze. Widać,że Pani Doktor kocha swojA pracę. A do tego bardzo profesjonalnie wyszkolony Personel. POLECAM.
  Nowacka K
 • Piotr
  Jestem zachwycona podejściem do pacjenta. Nigdy tak się nie czułam u stomatologa. Opieka przez cały czas, wszystko mi wytłumaczono. Miałam czas by podjąć właściwą dla mnie decyzję. Jest to najlepszy dentysta jakiego spotkałam w życiu. Polecam gorąco Panią Doktor!!!
  Piotr
 • Konrad Smyrek
  Polecam z całego serca. Usługi są drogie - to prawda, ale z drugiej strony mamy pewność do najlepszego stomatologa w Opolu. Pani dr Baron podchodzi do każdej osoby profesjonalnie, tłumaczy każdy krok w leczeniu w sposób zrozumiały. Między nią a klientami nawiązuje się przyjemna atmosfera. Personel również jest bardzo miły. Widać od razu że nie pracują tam pod przymusem tylko każdy robi to, co lubi. Poza tym gabinet jest zawsze czysty, i jeżeli chodzi o nowinki dentystyczne również idzie razem z postępem.
  Konrad Smyrek
 • Anette Catherine
  Panicznie bałam się dentysty, ale w tym gabinecie panuje tak miła atmosfera, że pacjent dosłownie zapomina gdzie sie znajduje! Poza tym leczenie jest bezbolesne. Jest naprawdę miło i profesjonalnie. Każdemu polecam Dr Baron!
  Anette Catherine
 • Danuta
  Leczę się u dr Anny Kowalskiej - Baron już wiele lat. Uważam, że to jeden z najlepszych gabinetów stomatologicznych na Opolszczyźnie. Profesjonalne podejście do Pacjenta na każdym etapie, począwszy od rejestracji, poprzez leczenie, skończywszy na pożegnaniu. Kierowanie kliniką w ten sposób to wielki kunszt i wiele włożonej pracy. Gratuluję i życzę powodzenia. Polecam z całego serca.
  Danuta

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Nie jesteśmy typowym gabinetem stomatologicznym. Nie plombujemy zębów i nie wiercimy dziur. Jesteśmy artystami w swoim fachu i wyznaczamy standardy w Polsce. Stosujemy najlepsze materiały stomatologiczne opracowane przy wykorzystaniu nanotechnologii i najnowocześniejszego sprzętu. Gwarantujemy efekt najbardziej zbliżony do naturalnego i trwały przez lata.

W praktyce oznacza to, że:


 • Stosujemy najnowszą technologię, wprowadzamy do naszej kliniki sprzęt najnowocześniejszy, stosowany w renomowanych klinikach w Europie i na świecie.
 • Podchodzimy do Pacjenta holistycznie - nie patrzymy na pojedynczy problem u Pacjenta, a diagnozujemy całościowo. Dajemy od siebie ekstra, ponieważ do gabinetu nie wchodzi "bolący ząb”, czy "kolejny przypadek", a człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Sami jesteśmy ludźmi i wiemy jak ważna jest troska i szacunek.
 • Przestrzegamy wszystkich procedur medycznych.
 • Nie oszczędzamy na materiałach i na sprzęcie, po to, by Pacjent otrzymał od nas wszystko, co najlepsze i najskuteczniejsze, po to, by zachował swoje własne zęby do śmierci.
 • Robimy raz, a wyjątkowo dobrze, dlatego dajemy Gwarancję Jakości i Efektu.
 • Stosujemy tylko materiały najwyższej jakości wykonane w nanotechnologii. Są one w pełni bezpieczne i wyjątkowo trwałe. Naszym celem jest zrobić coś "raz, a wyjątkowo dobrze". Stosowane przez nas materiały dają możliwość najbardziej współcześnie szczelnej odbudowy.
 • Stosowane materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Ich poziom ścieralności jest niski, ale porównywalny z naturalnym szkliwem zęba. Uzyskujemy efekt najbliższy naturalnemu.
 • W trakcie odbudowy zęba, nasze metody pozwalają uzyskać tzw. "efekt kameleona". To znaczy, że materiały kolorystyką odzwierciedlają naturalny kolor zęba, dopasowują się do kolorystyki zęba, a kolor materiału "pracuje" z kolorem zęba.
 • Dzięki nanotechnologii materiały można idealnie wypolerować, co gwarantuje piękny i naturalny efekt.
 • Nieustannie się szkolimy. Na szkolenia wydaliśmy już ponad 1 milion złotych.
 • Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje i umiejętności poparte certyfikatami.
 • Łączymy doświadczenie z pasją. Dr n. med. Anna Maria Kowalska-Baron jest wirtuozem stomatologii. Jest pasjonatem stomatologii. Swoją pracę traktuje jak tworzenie sztuki. Każdy odbudowany ząb jest hand-made, jest artystyczną odbudową, jest dziełem artystycznym, jest jakby współdziałaniem z Bogiem.
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!