Dr Baron

Leczenie zębów jest jak tworzenie dzieła sztuki

Być może niektórzy stomatolodzy to dobrzy rzemieślnicy, którzy leczą i plombują zęby. My jesteśmy artystami w swoim zawodzie. Pasjonatami i liderami. Wyznaczamy standardy, ponieważ stomatologia wymaga precyzji, wyczucia estetyki, delikatności, niesamowitego kunsztu i perfekcji. To dziedzina medycyny oparta na tworzeniu pięknego uśmiechu.

Wspaniały uśmiech jest niezwykle ważny. To fundamentalna część wizerunku człowieka. Jest odzwierciedleniem jego zdrowia, szczęścia i życiowego sukcesu.

W naszym gabinecie zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną na najwyższym europejskim poziomie. Klinika Dr Baron Centrum Stomatologii Estetycznej powstała w myśl zasady, że najważniejsze jest zdrowie i komfort Pacjenta.


Komfortowe leczenie i wspaniały efekt. Zapraszamy Państwa do naszego centrum stomatologii

Dr Baron Centrum Stomatologii Estetycznej oferuje pełną gamę usług stomatologicznych, dostosowanych do Państwa potrzeb. Korzystając z najnowocześniejszej technologii i materiałów dostarczamy niespotykaną jakość i efekty. Nasz zespół to nie tylko wykwalifikowani w swojej dziedzinie eksperci, to również wyjątkowi, mili i uśmiechnięci ludzie dla których ta praca to pasja. To spełnienie i zadowolenie sprawia, że wszyscy członkowie naszego zespołu podchodzą do Pacjentów z najwyższą dbałością o ich komfort i dobre samopoczucie.

Dbamy o Państwa samopoczucie już od samego progu. Piękne, nowoczesne i przytulne wnętrza oraz zapach świeżych lilii sprawiają, że poczują się Państwo zrelaksowani i odprężeni.


Stosujemy Holistyczne podejście

Stomatologia którą się zajmujemy, znacznie wykracza poza przysłowiowe dziury w zębach. Podchodzimy do każdej osoby w naszym gabinecie holistycznie, czyli całościowo. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem:

  • tkanek miękkich - przyzębie, dziąsła;
  • tkanek twardych - zęby;
  • mięśni;
  • kości;
  • stawów - staw skroniowo - żuchwowy.

Pracujemy nad zaspokojeniem sfery umysłowej - edukujemy naszych klientów, a także dbamy o emocjonalne aspekty - zawsze znajdziemy sposób na poprawę samopoczucia i zachęcimy do pozytywnych zmian nawet najmłodszych w kwestii codziennej profilaktyki.

Tak rozumiana stomatologia ma swoje oparcie w szeroko rozumianej medycynie, a korzyści płynących z takiego podejścia jest wiele. Stawiana diagnoza jest dokładniejsza, ponieważ brane jest pod uwagę więcej czynników. Leczymy skutecznie nawet skomplikowane przypadki z którymi inni mogli sobie nie poradzić. Uzyskane efekty są na lata.


Specjalizujemy się w:

Stomatologii estetycznej
Endodoncji
Protetyce
Diagnostyce i leczeniu stawu skroniowo-żuchwowego

Nasz zespół

dr n. med. ANNA MARIA KOWALSKA-BARON

Profesjonalizm i perfekcja


Dr Anna to przede wszystkim perfekcyjny specjalista, ale również kreatorka marki Dr Baron i artystka w dziedzinie stomatologii, która jest jej ogromną pasją i miłością. Leczenie zębów jest dla niej jak tworzenie dzieła sztuki. Wymaga precyzji, znakomitego kunsztu, zdolności manualnych i perfekcji wykonania. Nieustannie poszerza swoje horyzonty i kwalifikacje w sferze stomatologicznej, ale również komunikacyjnej.

A wszystko po to, by leczyć Pacjentów na najwyższym światowym poziomie.

Jej osobę odzwierciedlają trzy słowa cechujące wspaniałego dentystę: doktor, inżynier, artysta.

Czytaj więcej

Dr Anna to najwyższej klasy lekarz, wykwalifikowany w wielu dziedzinach stomatologii. Zajmuje się endodoncją, protetyką, implantologią, stomatologią estetyczną i zachowawczą, leczeniem zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego oraz okluzji. Jest jednym z kilkunastu specjalistów w Polsce – oraz jedynym lekarzem w Opolu – zajmującym się leczeniem oraz rehabilitacją stawu skroniowo-żuchwowego. Rozwój i łaknienie wiedzy z zakresu różnych dziedzin stomatologii mają jeden cel – leczyć perfekcyjnie i obdarowywać Pacjentów zdrowym, pięknym i naturalnym uśmiechem.

Jest absolwentką Studiów na Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, a już podczas studiów swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu stomatologii doskonaliła na prestiżowej uczelni w Heidelbergu – docenianej w Europie i na świecie – gdzie uczyła się od mistrzów najwyższej rangi.

Sztukę stomatologii estetycznej zgłębiała, ucząc się od włoskich mistrzów tj. Lorenzo Vanini i Pascal Magne.

W roku 2003 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Śląskiej Akademii Medycznej, przedkładając pracę na temat: „Zastosowanie lasera biostymulacyjnego w leczeniu schorzeń tkanek okołowierzchołkowych zębów jednokorzeniowych”.

Członkini Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

W 2014 roku ukończyła szkolenie Dental Smile Design, które dziś pozwala jej na projektowanie wymarzonych uśmiechów Pacjentów. Wykorzystując osiągnięcia współczesnej stomatologii estetycznej, dr Anna wciela się w rolę fotografa, grafika komputerowego oraz projektanta i architekta uśmiechu.

W 2015 roku ukończyła polską edycję prestiżowej Akademii Dawsona. Dzięki temu szkoleniu leczenie w klinice Dr Baron skutkuje długotrwałym i estetycznym rezultatem.

Oprócz szerokich kwalifikacji i doświadczenia w sferze stomatologii i medycyny, dr Anna posiada wiedzę psychologiczną. Doskonały stomatolog powinien być w dużej mierze psychologiem. Wiedzę w tym segmencie posiadła, studiując psychologię w Instytucie Gestalt w Krakowie. Dzięki temu, potrafi dostrzec najgłębiej skrywane potrzeby Pacjenta. A to w stomatologii jest niezwykle ważne!

Osoba o niesamowitym usposobieniu i empatii względem drugiego człowieka. Zęby są dla niej materiałem, z którego stwarza dzieło sztuki – piękny i olśniewający uśmiech.

prof. nadzw. dr hab. PIOTR BARON

Zarządzanie i komunikacja


Dyrygent, muzyk, artysta, a przede wszystkim mistrz sztuki zarządzania, który zręcznie dyryguje personelem gabinetu. Nie tylko dyryguje, ale również szkoli kadrę medyczną naszej kliniki w zakresie komunikacji interpersonalnej. Umiejętnie przygotowuje zespół, stwarza odpowiednią atmosferę komfortu, która sprawia, że klinika funkcjonuje w odpowiednim rytmie. To on odgrywa pierwsze skrzypce w zarządzaniu personelem. Dba o to, by w komunikacji nie pojawiał się żaden dysonans. Prowadzi szkolenia z zakresu obsługi Pacjenta dla licznych podmiotów medycznych w całej Polsce. To dzięki jego doświadczeniu, umiejętnościom i niezwykłej charyzmie, poziom komunikacji w klinice Dr Baron jest na najwyższym poziomie w Opolu.

Czytaj więcej
Prof. Piotr Baron ukończył staż w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu w

Prof. Piotr Baron ukończył staż w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Krakowie. Jest specjalistą w zakresie pracy z głosem i pracy z ciałem.

Prof. Piotr Baron jest wykładowcą na międzynarodowych sympozjach takich jak np. Siła Dialogu w Krakowie, zjazdach Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz na Targach Stomatologicznych KRAKDENT, gdzie prowadzi wykłady z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz obsługi Pacjenta.

Jego życiową pasją jest muzyka, którą wykonuje zawodowo. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i założycielem oraz dyrygentem Nyskiej Orkiestry Kameralnej. Spełnia się również jako nauczyciel akademicki PWSZ na Instytucie Jazz’u oraz w Cottbus(Niemcy), gdzie jest mentorem dla swoich studentów. Posiada wiedzę z zakresu terapii dźwiękiem, która stanowi jedną z metod leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

lekarz stomatolog ALDONA BIALIC

Troska i miłość do małych Pacjentów


Aldona Bialic specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, protetyce i pedodoncji czyli: stomatologii dziecięcej. W klinice zajmuje się dorosłymi Pacjentami, ale to stomatologia dziecięca jest jej największą pasją i wyzwaniem. Każdego Pacjenta otacza należytą opieką. Jej troska o Pacjenta jest na poziomie mistrzowskim. Dzieci ją uwielbiają i to właśnie dzięki niej, dziecięcy strach przed dentystą – znika w mgnieniu oka. Leczenie uśmiechów małych Pacjentów jest jej pasją. Umiejętności, doświadczenie i znakomite podejście do dzieci sprawiają, że jest ekspertem w tej dziedzinie. Empatia i zrozumienie drugiego człowieka pomagają jej w perfekcyjnym wykonywaniu zawodu.

Czytaj więcej

Absolwentka Stomatologii Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla najmłodszych Pacjentów, uświadamiając im, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Tajniki wiedzy stomatologicznej zgłębia podczas licznych szkoleń i sympozjów. Śledzi rozwój technologii, która pozwala jej na osiąganie spektakularnych efektów w leczeniu Pacjentów.

MACIEJ NOWIŃSKI – lekarz medycyny, lekarz stomatolog, chirurg szczękowo - twarzowy, implantolog

Precyzja i zaangażowanie


Maciej Nowiński ściśle współpracuje z kliniką Dr Baron. Jest niezastąpionym specjalistą w dziedzinie implantologii. Ukończył Wydział Lekarski oraz Wydział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2010 ukończył Studium Doktoranckie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest konsultantem implantologicznym oraz certyfikowanym implantologiem Biomet 3i.

Czytaj więcej

W latach 2013, 2014, 2015 jako jeden z niewielu implantologów w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę Platinum Preferred Member przyznawaną w dowód uznania za osiągnięcia oraz wkład w rozwój implantologii.

W 2015 roku rozpoczął prestiżowe studia podyplomowe – Linhart’a Implant Continuum Education NYU odbywające się w College of Dentistry New York University w Stanach Zjednoczonych.

Implantologii jako swojej pasji poświęcił się całkowicie – jest wykładowcą oraz prowadzi szkolenia i kursy z dziedziny implantologii, sterowanej regeneracji kostnej oraz chirurgii stomatologicznej. Maciej Nowiński jest autorem i współautorem publikacji i doniesień zjazdowych na zjazdach krajowych i zagranicznych z dziedziny implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.

MICHAŁ MALISZ – mgr fizjoterapeuta

Indywidualne i kompleksowe podejście do Pacjenta


Wykładowca w Instytucie Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Uczestnik 5-letniego szkolenia z medycyny osteopatycznej na Akademii Osteopatii w Poznaniu, dzięki któremu stale poszerza swoje kompetencje. Swoją pracę traktuje jako pasję.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z dolegliwościami stawu skroniowo-żuchwowego, układu żucia, przypadłościami bólowymi stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Jest specjalistą w terapii stawu skroniowo-żuchwowego.

Czytaj więcej

W pracy wykorzystuje techniki osteopatyczne, techniki mięśniowo-powięziowe, terapię manualną, kinesiology taping czy wybrane ćwiczenia i masaże lecznicze.

Koncentrując się na holistycznym podejściu do problemu Pacjenta wraz z lekarzem prowadzącym, zawsze stara się dotrzeć do pierwotnej przyczyny dysfunkcji.

lekarz dentysta ADA KACZMAREK

Indywidualne i kompleksowe podejście do Pacjenta


Jest absolwentką Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbyła w IV Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. Aktualnie odbywa specjalizację z ortodoncji w Akademickim Centrum Stomatologicznym.

Od 2016 roku pracuje w charakterze nauczyciela akademickiego w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadząc zajęcia teoretyczne i praktyczne ze studentami kierunku lekarsko-dentystycznego.

Czytaj więcej

Uczestniczy w wielu kursach, szkoleniach i kongresach, zarówno krajowych jak i zagranicznych, gdzie stale poszerza swoja wiedzę. Główny obszar jej zainteresowań od zawsze stanowi ortodoncja, w której zajmuje się leczeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Media o nas

Certyfikaty


Stomatologia to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Aby dotrzymać jej kroku, nasi specjaliści stale podnoszą swoje kwalifikacje i kształcą się na rozmaitych płaszczyznach. Nasz zespół nie tylko posiada niesamowite umiejętności medyczne, ale ma doskonale rozwinięty zmysł komunikacyjny oraz empatię wobec potrzeb Pacjentów. Wszystko po to, aby otoczyć naszych Pacjentów troską i zapewnić im opiekę na światowym poziomie. Klinika Dr Baron składa się wykształconej i doświadczonej kadry specjalistów.

Lista naszych certyfikatów
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!