Korony – mosty

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Korony oraz mosty


Tego typu uzupełnienia protetyczne pozwalają przywrócić naturalny uśmiech.

W celu osiągnięcia pięknego, naturalnego uśmiechu i jak najlepszych efektów estetycznych, proponujemy Pacjentom jako rozwiązanie korony lub mosty. Każde z przygotowanych rozwiązań jest najwyższej jakości i dostosowane do indywidualnego przypadku Pacjenta.

Korona protetyczna nakładana jest na pojedynczy ząb w przypadku, gdy ten ulegnie dużemu uszkodzeniu i nie ma możliwości wykonania standardowej kompozytowej odbudowy zęba. Wskazaniem do wykonania korony porcelanowej jest duże zniszczenie zęba, zarówno żywego jak i martwego. Korona protetyczna wzmacnia i chroni naturalną koronę zęba przed złamaniem.

Korony protetyczne dobiera się indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. W zależności od sytuacji sugerujemy korony cerkonowe, czyli pełnoceramiczne, korony porcelanowe na podbudowie złotej lub srebrnej.

Korony porcelanowe na złocie w odróżnieniu od koron na metalu są trwalsze i uzyskujemy większą estetykę.

Trwałość uzyskujemy przez to, iż złoto jest metalem szlachetnym, co sprawia, że nie gromadzą się wokół niego bakterie, a tym samym można uniknąć w późniejszym czasie niszczenia zębów pod koronami. Złoto ma mniejszy skurcz odlewowy w laboratorium protetycznym niż metal, a więc złoto lepiej przylegać będzie do zęba. Kolor złota sprawia, iż porcelana na złocie ma cieplejsze i bardziej naturalne kolory, co w sposób idealny imituje naturalne zęby.

Korony bądź mosty porcelanowe na metalu wybierają Pacjenci którym zależy na uzupełnieniu braków zębowych, po to by nie doszło do zaburzeń w zgryzie w postaci powstawania szczelin między pozostałymi zębami, wysuwania się przeciwstawnych zębów z kości czy przekrzywiania się zębów sąsiadujących z luką zębową. Jednakże metal nie przepuszcza światła, więc koron na metalu nie polecamy do zębów strefy estetycznej, gdzie mogą dawać siną poświatę.

Korony bądź mosty porcelanowe na złocie wybierają Pacjenci wymagający, którym zależnie nie tylko na uzupełnieniu braków zębowych. Zależy im również na trwałości a przede wszystkim na estetyce, którą gwarantuje złoto. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie i badania kliniczne potwierdzają wyższość złota nad metalem. Złoto jest materiałem pozwalającym na większą dokładność wykonania, a tym samym szczelność przylegania do zęba. Powyższe zalety mają duży wpływ na dłuższą trwałość pracy oraz zdrowie przyzębia. Złoto jest przyjazne dla przylegającego dziąsła.

Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu są najnowocześniejszym materiałem używanym w protetyce. To rozwiązanie wybierają Pacjenci bardzo wymagający, stawiający wysokie wymagania co do estetyki. W przeciwieństwie do koron porcelanowych na metalu czy też złocie, cyrcon jest wycinany w laboratorium dentystycznym a nie odlewany. Nie ma więc skurczu odlewowego i gwarantuje to największą dokładność i przyleganie do zęba.

Cyrcon jest bardzo stabilny przy napalaniu porcelany i nie ma naprężeń, co skutkuje w przyszłości bardzo dobrą trwałością. Cyrcon jest też biały i światło odbija się i załamuje od niego inaczej niż od metalu. Daje to efekt naturalnych zębów. Porcelana napalona na cyrconie do złudzenia imituje głębię naturalnego szkliwa a więc jest idealnie podobna do zębów własnych Pacjenta, nie odróżnia się co gwarantuje największą estetykę.

Most protetyczny stanowi rozwiązanie, gdy brakuje jednego bądź kilku zębów obok siebie. Opiera się on na oszlifowanych zębach, które sąsiadują z luką zębową. Owe oszlifowane zęby stanowią filary, na których osadzone są korony, a pomiędzy nimi dowieszone są brakujące zęby, które maskują braki zębowe

Zapisz się na wizytę