Leczenie kanałowe

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Leczenie kanałowe


Leczenie kanałowe niemalże wszystkim Pacjentom kojarzy się z horrorem, bólem, wieloma wizytami, a w konsekwencji - usunięciem zęba. U nas jest jednak inaczej.

Zabieg przeprowadzany w klinice Dr Baron® Centrum Stomatologii Estetycznej jest całkowicie BEZBOLESNY.

Czemu? Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, a jego możliwości w połączeniu z naszymi wysokimi umiejętnościami dają efekt, z którego na pewno będziesz zadowolony i dumny!

Efekt uzyskujemy szybko - zazwyczaj w ciągu 1-2 wizyt, a same zabiegi są w pełni komfortowe.

Umów się na wizytę

Jak przebiega leczenie kanałowe?


Zabieg przeprowadzamy zwykle podczas jednej lub dwóch wizyt. Dzięki nowoczesnym znieczuleniom jest on całkowicie BEZBOLESNY.

Bardzo ważnym etapem, podczas którego stomatolog podejmuje decyzję o przebiegu całego procesu leczenia jest diagnoza.

Do postawienia prawidłowej diagnozy niezbędny jest dokładny wywiad oraz zdjęcie rentgenowskie. Dzięki niemu można ocenić skalę oraz rozmiar zmian. Zdjęcie RTG dostarcza również informacji o samych korzeniach – ich kształcie, położeniu, zagięciu, szerokości kanałów.

W naszej klinice posiadamy nowoczesny aparat rentgenowski oraz system radiowizjografii komputerowej. System ten umożliwia natychmiastowy odczyt zdjęcia RTG na ekranie komputerowym bez konieczności wywoływania zdjęcia na tradycyjnej kliszy. Wykonywanie zdjęć RTG w trakcie zabiegu pozwala nam śledzić przebieg oraz skuteczność leczenia.

Kolejnym etapem jest otwarcie zęba i odsłonięcie wszystkich kanałów. Jeżeli do zmian w miazdze zęba doszło na skutek zmian próchnicowych, konieczne jest ich usunięcie, by nie stanowiły źródła wtórnych infekcji. Jeśli tak jest, to z korony zęba zostają usunięte bakterie próchnicy. Bardzo istotną rolę w leczeniu odgrywa mikroskop. Nasza klinika wyposażona jest w mikroskop Endozoom wiodącej na rynkach światowych firmy Leica.

Dzięki niemu jesteśmy w stanie: zajrzeć do wnętrza zęba, zlokalizować ujścia kanałów korzeniowych i innych struktur anatomicznych, usunąć stary materiał z kanałów, usunąć złamane narzędzia, zamknąć perforację. Cały zabieg leczenia kanałowego możemy przeprowadzić pod kontrolą wzroku, dzięki wielokrotnemu powiększeniu.

Użycie mikroskopu umożliwia uwidocznienie kanałów, których bez powiększenia nie bylibyśmy w stanie dostrzec i opracować. W trakcie leczenia okazuje się, że ząb nie posiada jednego lub dwóch kanałów, tak jak przyjęło się potocznie myśleć, a posiada ich zdecydowanie więcej - trzy, cztery, a nawet pięć.

Kanały korzeniowe zostają oczyszczone, poszerzone i opracowane przy użyciu narzędzi ręcznych oraz maszynowych. Używamy w tym celu mikrosilników renomowanych firm.

W celu eliminacji bakterii na tym etapie stosuje się obfite płukanie preparatami chemicznymi. Za pomocą elektronicznego endometru określamy precyzyjnie długość kanałów.

Kolejnym etapem jest osuszenie i szczelne wypełnienie kanałów. Wnętrze kanałów zostaje wypełnione gorącą gutaperką, pod ciśnieniem, co pozwala na szczelne wypełnienie również bocznych kanałów.

Ostatnim krokiem w leczeniu jest odbudowa zęba. W zależności od pozostałej ilości zdrowych tkanek zęba lekarz wybiera najskuteczniejszy sposób odbudowy. Ząb może być odbudowany materiałem kompozytowym. Wypełnienie może być połączone z koroną protetyczną.

Opinie

 • Waldemar Bauer
  Profesjonalizm w przemiłej atmosferze stwarzają specyficzny klimat który niweluje dyskomfort. Serdecznie polecam, aż chce się wracać
  Waldemar Bauer
 • Ewa Kaszczyszyn
  Tylko tam!!! Mój synek bez problemu siada na fotelu i bez płaczu poddaje się wyrwaniu ząbków. Ja również uczęszczam... Pełny profesjonalizm
  Ewa Kaszczyszyn
 • Barbara Ogrodniczak
  Pani Ania to jedyna Dentystka, której ufam i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a nie jestem "łatwą" Pacjentką :) // a tak zupełnie serio to pełen profesjonalizm, wyczucie i poprostu super Człowiek. Polecam
  Barbara Ogrodniczak
 • Adam Grzesik
  Przyznam że w wieku 42 lat dopiero u DrBaron dowiedziałem się że dotychczas "udawałem" że leczę zęby. To co tutaj otrzymałem w porównaniu z dotychczasowymi wizytami u "stomatologów" to przepaść. Każdemu polecam zacząć od przeglądu stanu swoich zębów i stawu skroniowo żuchwowego. Nawet jeśli uważasz że masz zdrowe zęby. Najlepiej zainwestowane pieniądze. Polecam
  Adam Grzesik
 • Wojciech Kania
  Niesamowita precyzja, profesjonalne podejście, bardzo miła atmosfera - polecam. Świadomie dokonałem dobrego wyboru
  Wojciech Kania
 • Elżbieta Giersberg
  Profesjonalizm na 100 %. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym dobrym gabinetem stomatologicznym... miłą i przyjazną atmosferą w gabinecie.
  Elżbieta Giersberg
 • Wachowski Jakub
  Bardzo indywidualne podejście do klienta! Uśmiech, kultura i pełen profesjonalizm to cechy wrodzone gabinetu Dr. Baron. Usługa zawsze wykonana na najwyższym poziomie, nie znam w Opolu lepszego gabinetu stomatologicznego.
  Wachowski Jakub
 • Asia Świerczyńska
  Tylko tam i nigdzie indziej!!! Boisz się dentysty tu znajdziesz ukojenie i pełen profesjonalizm!!! Od progu przekroczonego wiesz, że jesteś w dobrych rękach! Polecam bardzo!!!
  Asia Świerczyńska
 • Aleksandra
  Bardzo profesjonalna i życzliwa Pani stomatolog. Szczególnie polecam leczenie kanałowe. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu finansowym. Na prawdę polecam!
  Aleksandra
 • Nowacka K
  Lekarz bardzo kompetentny. W sposób rzeczowy i profesjonalny podchodzi do pacjenta. Pacjent jest przyjmowany z usmiechem na ustach, w miłej atmosferze. Widać,że Pani Doktor kocha swojA pracę. A do tego bardzo profesjonalnie wyszkolony Personel. POLECAM.
  Nowacka K
 • Piotr
  Jestem zachwycona podejściem do pacjenta. Nigdy tak się nie czułam u stomatologa. Opieka przez cały czas, wszystko mi wytłumaczono. Miałam czas by podjąć właściwą dla mnie decyzję. Jest to najlepszy dentysta jakiego spotkałam w życiu. Polecam gorąco Panią Doktor!!!
  Piotr
 • Konrad Smyrek
  Polecam z całego serca. Usługi są drogie - to prawda, ale z drugiej strony mamy pewność do najlepszego stomatologa w Opolu. Pani dr Baron podchodzi do każdej osoby profesjonalnie, tłumaczy każdy krok w leczeniu w sposób zrozumiały. Między nią a klientami nawiązuje się przyjemna atmosfera. Personel również jest bardzo miły. Widać od razu że nie pracują tam pod przymusem tylko każdy robi to, co lubi. Poza tym gabinet jest zawsze czysty, i jeżeli chodzi o nowinki dentystyczne również idzie razem z postępem.
  Konrad Smyrek
 • Anette Catherine
  Panicznie bałam się dentysty, ale w tym gabinecie panuje tak miła atmosfera, że pacjent dosłownie zapomina gdzie sie znajduje! Poza tym leczenie jest bezbolesne. Jest naprawdę miło i profesjonalnie. Każdemu polecam Dr Baron!
  Anette Catherine
 • Danuta
  Leczę się u dr Anny Kowalskiej - Baron już wiele lat. Uważam, że to jeden z najlepszych gabinetów stomatologicznych na Opolszczyźnie. Profesjonalne podejście do Pacjenta na każdym etapie, począwszy od rejestracji, poprzez leczenie, skończywszy na pożegnaniu. Kierowanie kliniką w ten sposób to wielki kunszt i wiele włożonej pracy. Gratuluję i życzę powodzenia. Polecam z całego serca.
  Danuta

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Nie jesteśmy typowym gabinetem stomatologicznym. Nie plombujemy zębów i nie wiercimy dziur. Jesteśmy artystami w swoim fachu i wyznaczamy standardy w Polsce. Stosujemy najlepsze materiały stomatologiczne opracowane przy wykorzystaniu nanotechnologii i najnowocześniejszego sprzętu. Gwarantujemy efekt najbardziej zbliżony do naturalnego i trwały przez lata.

W praktyce oznacza to, że:


 • Stosujemy najnowszą technologię, wprowadzamy do naszej kliniki sprzęt najnowocześniejszy, stosowany w renomowanych klinikach w Europie i na świecie.
 • Podchodzimy do Pacjenta holistycznie - nie patrzymy na pojedynczy problem u Pacjenta, a diagnozujemy całościowo. Dajemy od siebie ekstra, ponieważ do gabinetu nie wchodzi "bolący ząb”, czy "kolejny przypadek", a człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Sami jesteśmy ludźmi i wiemy jak ważna jest troska i szacunek.
 • Przestrzegamy wszystkich procedur medycznych.
 • Nie oszczędzamy na materiałach i na sprzęcie, po to, by Pacjent otrzymał od nas wszystko, co najlepsze i najskuteczniejsze, po to, by zachował swoje własne zęby do śmierci.
 • Robimy raz, a wyjątkowo dobrze, dlatego dajemy Gwarancję Jakości i Efektu.
 • Stosujemy tylko materiały najwyższej jakości wykonane w nanotechnologii. Są one w pełni bezpieczne i wyjątkowo trwałe. Naszym celem jest zrobić coś "raz, a wyjątkowo dobrze". Stosowane przez nas materiały dają możliwość najbardziej współcześnie szczelnej odbudowy.
 • Stosowane materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Ich poziom ścieralności jest niski, ale porównywalny z naturalnym szkliwem zęba. Uzyskujemy efekt najbliższy naturalnemu.
 • W trakcie odbudowy zęba, nasze metody pozwalają uzyskać tzw. "efekt kameleona". To znaczy, że materiały kolorystyką odzwierciedlają naturalny kolor zęba, dopasowują się do kolorystyki zęba, a kolor materiału "pracuje" z kolorem zęba.
 • Dzięki nanotechnologii materiały można idealnie wypolerować, co gwarantuje piękny i naturalny efekt.
 • Nieustannie się szkolimy. Na szkolenia wydaliśmy już ponad 1 milion złotych.
 • Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje i umiejętności poparte certyfikatami.
 • Łączymy doświadczenie z pasją. Dr n. med. Anna Maria Kowalska-Baron jest wirtuozem stomatologii. Jest pasjonatem stomatologii. Swoją pracę traktuje jak tworzenie sztuki. Każdy odbudowany ząb jest hand-made, jest artystyczną odbudową, jest dziełem artystycznym, jest jakby współdziałaniem z Bogiem.
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!