Protezy ruchome

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Protezy ruchome


Dzięki precyzji i umiejętnościom naszych specjalistów wykonywane przez nas protezy usatysfakcjonują każdego Pacjenta. Naszym celem jest przywrócenie Państwu naturalnego wyglądu zębów oraz przywrócenie funkcji żucia. Chętnie udzielimy Państwu wszelkich informacji, które ułatwią prawidłowe użytkowanie protez.

Protezy ruchome to takie, które Pacjenci sami mogą wyjmować i umieszczać w jamie ustnej. Charakterystycznym problemem w przypadku protez ruchomych jest trudność w przyzwyczajeniu się do noszenia protezy, w szczególności na początku jej użytkowania. Pomimo tego protezy ruchome mogą skutecznie uzupełniać braki zębów zarówno pod względem funkcji (gryzienie, żucie), jak i wyglądu. Aby było to możliwe, potrzebna jest odpowiednie podejście Pacjenta i stosowanie się do zaleceń stomatologa.

Rodzaje protez ruchomych wykonywanych w Dr Baron ® Centrum Stomatologii Estetycznej:

a. Protezy całkowite akrylowe i elastyczne,

b. Protezy częściowe akrylowe i elastyczne,

c. Protezy szkieletowe,

d. Protezy na implantach.

Proteza całkowita odbudowuje utracone zęby w przypadku bezzębia. Ten rodzaj protezy wymaga ze strony Pacjenta dużo zaangażowania i pracy, aby ułatwić sobie funkcjonowanie. Do protezy całkowitej Pacjent musi się przyzwyczaić i przede wszystkim nauczyć się jej prawidłowo używać.

Proteza częściowa to proteza, która uzupełnia częściowe braki zębowe. Do utrzymania się 
w jamie ustnej oraz do częściowej stabilizacji na zębach stosuje się klamry - proteza klamrowa lub specjalne zaczepy retencyjne - proteza bezklamrowa.

Proteza szkieletowa to proteza uzupełniająca częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do uzupełnień mostami. Mocuje się ją na specjalnych klamrach, które gwarantują stabilność oraz uniemożliwiają poruszanie pozostałych zębów. Może być także utrzymywana metodą bezklamrową. W niektórych wersjach protez szkieletowych klamry zastępowane są zasuwami, teleskopami lub zatrzaskami.

Zapisz się na wizytę