Profilaktyka

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Profilaktyka


Zabieg czyszczenia zębów - skaling oraz planing, to zabiegi gwarantujące zachowanie zdrowych zębów oraz dziąseł do późnej starości.

Nasz zabieg czyszczenia zębów uzupełniony jest o zabieg polishingu, fluoryzacji oraz instruktaż higieny jamy ustnej dopasowany do potrzeb konkretnego Pacjenta. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez długi czas, a środki finansowe, które zostają w Państwa kieszeni mogą być zainwestowane w realizację celów i marzeń.

Wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli zgadzają się Państwo z nami, zapraszamy do kontaktu.

Zapisz się na wizytę

Autorski program profilaktyczny "SPA dla zębów"


Zabieg higienizacyjny pozwala na: utrzymanie zdrowych, pięknych białych zębów, przeciwdziała rozwojowi próchnicy, zmniejsza ryzyko powstawania innych chorób, tj. choroby serca, zatok szczękowych, anginy, zapalenia stawów, zapalenia nerek, chorób z autoagresji.

Profilaktyczne i systematyczne czyszczenie zębów to ochrona zębów, zdrowia, to dobre samopoczucie i piękny wygląd.


Co to jest skaling?

Skaling to zabieg polegający na usunięciu złogów nazębnych, czyli potocznie mówiąc kamienia nazębnego. Nagromadzenie złogów nazębnych jest bardzo szkodliwe dla zdrowia naszej jamy ustnej oraz całego organizmu. Jest on bowiem siedliskiem wielu niebezpiecznych rodzajów bakterii.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Wyjątek mogą stanowić przypadki, w których obecny jest stan zapalny tkanek otaczających ząb, co może spowodować uczucie bólu. Wówczas podawane jest miejscowe znieczulenie.

Skaling wykonywany jest przy użyciu instrumentów ręcznych, tzw. kiret lub urządzeń ultradźwiękowych. Ultradźwięki przekazywane są na specjalne końcówki służące do usuwania złogów. Końcówki te drgając z dużą częstotliwością powodują rozbijanie kamienia nazębnego.

Po zabiegu skalingu powierzchnie zębów są polerowane przy użyciu szczoteczek, gumek oraz specjalnych past, co czyni powierzchnię zębów gładką, a to przeciwdziała ponownemu przyklejaniu się osadu-bakterii. Doskonałym uzupełnieniem skalingu jest zabieg piaskowania zębów.

Tylko regularne usuwanie złogów nazębnych i właściwa higiena jamy ustnej uchroni nas przed chorobami dziąseł, rozchwianiem się zębów, czy nawet w ostateczności - ich utratą. Pamiętajmy, że zdrowe zęby to zęby bez kamienia i osadu.


Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg mający na celu usunięcie nalotu nazębnego, usunięcie wszelkich osadów oraz przebarwień ze wszystkich powierzchni zębów, których nie jesteśmy sami w stanie usunąć przy codziennym szczotkowaniu zębów. Wykonywany jest za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które emituje pod wysokim ciśnieniem strumień wody z dodatkiem drobin czyszczących i powietrza. Zabieg piaskowania jest zabiegiem uzupełniającym zabieg skalingu, czyli usunięcia kamienia nazębnego.

Po zabiegu piaskowania zęby są idealnie doczyszczone oraz wypolerowane.

Dopełnieniem zabiegu jest fluoryzacja, czyli zabezpieczenie zębów preparatem z fluorem, który wnikając w powierzchnię zębów chroni go przed próchnicą.

Usuwanie złogów nazębnych należy traktować jako regularny zabieg profilaktyczny. W zależności od trybu życia i stanu uzębienia, piaskowanie przeprowadza się nawet co kilka miesięcy.

Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy i herbaty. Częstsze piaskowanie zaleca się także po założeniu aparatu ortodontycznego.

Zabieg piaskowania stosuje się także jako zabieg przygotowujący przed wybielaniem zębów.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, a wszelkie niedogodności i ewentualne podrażnienia ustępują zwykle w ciągu kilku godzin po zabiegu.


Polishing

Zabieg polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a momentami wręcz przyjemny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu specjalnych past polerskich o różnej ścierności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej


Fluoryzacja

Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na oczyszczone zęby preparatu z zawartością fluoru. Fluor może być aplikowany w postaci pianki podawanej na specjalnych jednorazowych łyżkach. Pianki mają kilka bardzo przyjemnych smaków: miętowy, truskawkowy, melonowy czy też smak np. owoców leśnych. W trakcie 3 minutowej sesji, fluor wnika w szkliwo.

Innym sposobem jest pokrywanie zębów specjalnym lakierem fluorowym.


Instruktaż higieny jamy ustnej

Jest to ostatni etap zabiegu czyszczenia zębów. Obejmuje on naukę właściwego szczotkowania i nitkowania zębów, by utrzymać efekt profesjonalnie wyczyszczonych zębów jak najdłużej.

W trakcie instruktażu dobieramy w zależności od potrzeb odpowiednią, dedykowana szczotkę do zębów, dobieramy pastę do zębów, oraz pomocne akcesoria.

Wszystko po to, byście cieszyli się Państwo pięknym, zdrowym, białym uśmiechem jak najdłużej.

Opinie

 • Waldemar Bauer
  Profesjonalizm w przemiłej atmosferze stwarzają specyficzny klimat który niweluje dyskomfort. Serdecznie polecam, aż chce się wracać
  Waldemar Bauer
 • Ewa Kaszczyszyn
  Tylko tam!!! Mój synek bez problemu siada na fotelu i bez płaczu poddaje się wyrwaniu ząbków. Ja również uczęszczam... Pełny profesjonalizm
  Ewa Kaszczyszyn
 • Barbara Ogrodniczak
  Pani Ania to jedyna Dentystka, której ufam i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a nie jestem "łatwą" Pacjentką :) // a tak zupełnie serio to pełen profesjonalizm, wyczucie i poprostu super Człowiek. Polecam
  Barbara Ogrodniczak
 • Adam Grzesik
  Przyznam że w wieku 42 lat dopiero u DrBaron dowiedziałem się że dotychczas "udawałem" że leczę zęby. To co tutaj otrzymałem w porównaniu z dotychczasowymi wizytami u "stomatologów" to przepaść. Każdemu polecam zacząć od przeglądu stanu swoich zębów i stawu skroniowo żuchwowego. Nawet jeśli uważasz że masz zdrowe zęby. Najlepiej zainwestowane pieniądze. Polecam
  Adam Grzesik
 • Wojciech Kania
  Niesamowita precyzja, profesjonalne podejście, bardzo miła atmosfera - polecam. Świadomie dokonałem dobrego wyboru
  Wojciech Kania
 • Elżbieta Giersberg
  Profesjonalizm na 100 %. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym dobrym gabinetem stomatologicznym... miłą i przyjazną atmosferą w gabinecie.
  Elżbieta Giersberg
 • Wachowski Jakub
  Bardzo indywidualne podejście do klienta! Uśmiech, kultura i pełen profesjonalizm to cechy wrodzone gabinetu Dr. Baron. Usługa zawsze wykonana na najwyższym poziomie, nie znam w Opolu lepszego gabinetu stomatologicznego.
  Wachowski Jakub
 • Asia Świerczyńska
  Tylko tam i nigdzie indziej!!! Boisz się dentysty tu znajdziesz ukojenie i pełen profesjonalizm!!! Od progu przekroczonego wiesz, że jesteś w dobrych rękach! Polecam bardzo!!!
  Asia Świerczyńska
 • Aleksandra
  Bardzo profesjonalna i życzliwa Pani stomatolog. Szczególnie polecam leczenie kanałowe. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu finansowym. Na prawdę polecam!
  Aleksandra
 • Nowacka K
  Lekarz bardzo kompetentny. W sposób rzeczowy i profesjonalny podchodzi do pacjenta. Pacjent jest przyjmowany z usmiechem na ustach, w miłej atmosferze. Widać,że Pani Doktor kocha swojA pracę. A do tego bardzo profesjonalnie wyszkolony Personel. POLECAM.
  Nowacka K
 • Piotr
  Jestem zachwycona podejściem do pacjenta. Nigdy tak się nie czułam u stomatologa. Opieka przez cały czas, wszystko mi wytłumaczono. Miałam czas by podjąć właściwą dla mnie decyzję. Jest to najlepszy dentysta jakiego spotkałam w życiu. Polecam gorąco Panią Doktor!!!
  Piotr
 • Konrad Smyrek
  Polecam z całego serca. Usługi są drogie - to prawda, ale z drugiej strony mamy pewność do najlepszego stomatologa w Opolu. Pani dr Baron podchodzi do każdej osoby profesjonalnie, tłumaczy każdy krok w leczeniu w sposób zrozumiały. Między nią a klientami nawiązuje się przyjemna atmosfera. Personel również jest bardzo miły. Widać od razu że nie pracują tam pod przymusem tylko każdy robi to, co lubi. Poza tym gabinet jest zawsze czysty, i jeżeli chodzi o nowinki dentystyczne również idzie razem z postępem.
  Konrad Smyrek
 • Anette Catherine
  Panicznie bałam się dentysty, ale w tym gabinecie panuje tak miła atmosfera, że pacjent dosłownie zapomina gdzie sie znajduje! Poza tym leczenie jest bezbolesne. Jest naprawdę miło i profesjonalnie. Każdemu polecam Dr Baron!
  Anette Catherine
 • Danuta
  Leczę się u dr Anny Kowalskiej - Baron już wiele lat. Uważam, że to jeden z najlepszych gabinetów stomatologicznych na Opolszczyźnie. Profesjonalne podejście do Pacjenta na każdym etapie, począwszy od rejestracji, poprzez leczenie, skończywszy na pożegnaniu. Kierowanie kliniką w ten sposób to wielki kunszt i wiele włożonej pracy. Gratuluję i życzę powodzenia. Polecam z całego serca.
  Danuta

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Nie jesteśmy typowym gabinetem stomatologicznym. Nie plombujemy zębów i nie wiercimy dziur. Jesteśmy artystami w swoim fachu i wyznaczamy standardy w Polsce. Stosujemy najlepsze materiały stomatologiczne opracowane przy wykorzystaniu nanotechnologii i najnowocześniejszego sprzętu. Gwarantujemy efekt najbardziej zbliżony do naturalnego i trwały przez lata.

W praktyce oznacza to, że:


 • Stosujemy najnowszą technologię, wprowadzamy do naszej kliniki sprzęt najnowocześniejszy, stosowany w renomowanych klinikach w Europie i na świecie.
 • Podchodzimy do Pacjenta holistycznie - nie patrzymy na pojedynczy problem u Pacjenta, a diagnozujemy całościowo. Dajemy od siebie ekstra, ponieważ do gabinetu nie wchodzi "bolący ząb”, czy "kolejny przypadek", a człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Sami jesteśmy ludźmi i wiemy jak ważna jest troska i szacunek.
 • Przestrzegamy wszystkich procedur medycznych.
 • Nie oszczędzamy na materiałach i na sprzęcie, po to, by Pacjent otrzymał od nas wszystko, co najlepsze i najskuteczniejsze, po to, by zachował swoje własne zęby do śmierci.
 • Robimy raz, a wyjątkowo dobrze, dlatego dajemy Gwarancję Jakości i Efektu.
 • Stosujemy tylko materiały najwyższej jakości wykonane w nanotechnologii. Są one w pełni bezpieczne i wyjątkowo trwałe. Naszym celem jest zrobić coś "raz, a wyjątkowo dobrze". Stosowane przez nas materiały dają możliwość najbardziej współcześnie szczelnej odbudowy.
 • Stosowane materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Ich poziom ścieralności jest niski, ale porównywalny z naturalnym szkliwem zęba. Uzyskujemy efekt najbliższy naturalnemu.
 • W trakcie odbudowy zęba, nasze metody pozwalają uzyskać tzw. "efekt kameleona". To znaczy, że materiały kolorystyką odzwierciedlają naturalny kolor zęba, dopasowują się do kolorystyki zęba, a kolor materiału "pracuje" z kolorem zęba.
 • Dzięki nanotechnologii materiały można idealnie wypolerować, co gwarantuje piękny i naturalny efekt.
 • Nieustannie się szkolimy. Na szkolenia wydaliśmy już ponad 1 milion złotych.
 • Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje i umiejętności poparte certyfikatami.
 • Łączymy doświadczenie z pasją. Dr n. med. Anna Maria Kowalska-Baron jest wirtuozem stomatologii. Jest pasjonatem stomatologii. Swoją pracę traktuje jak tworzenie sztuki. Każdy odbudowany ząb jest hand-made, jest artystyczną odbudową, jest dziełem artystycznym, jest jakby współdziałaniem z Bogiem.
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!