Protezy na implantach

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Protezy na implantach


Protezy tego typu pozwalają na całkowitą odbudowę uzębienia.

Metoda mocowania protezy na implantach polega na precyzyjnym umieszczeniu kilku implantów w kości. Na nich mocuje się uzupełnienie protetyczne. Rozwiązanie tego typu można zastosować także u Pacjentów, u których występuje znaczny zanik kości.

Stabilne i trwałe mocowanie takiej protezy sprawia, że nie przesuwa się ona i nie wymaga dodatkowego użycia kleju czy innych środków mocujących. Tego typu protezę łatwo także wyjąć, wyczyścić i ponownie zamocować.

Głównymi zaleceniami do wykonania protezy stabilizowanej na implantach są bardzo duże braki w uzębieniu lub całkowite bezzębie. W tego rodzaju sytuacjach klasyczna proteza mogłaby nie być wystarczająco stabilna, a przez swoją ruchomość wywoływać dolegliwości bólowe i podrażnienia na dużej powierzchni dziąsłowej.

Zabieg wykonania protezy na implantach jest kilkuetapowy. W pierwszej kolejności specjalista chirurg wszczepia w wyrostki zębodołowe Pacjenta odpowiednią ilość implantów. Następnie trzeba poczekać, aż implanty zintegrują się z kością – od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie stomatolog ponownie otwiera dziąsło i zakłada śruby gojące, które odpowiadają za regenerację błony śluzowej znajdującej się nad implantem. Po kolejnych kilkunastu dniach Pacjentowi przykręca się filary, na których zostanie zamocowana proteza.

Na następnym wizytach stomatolog pobiera od Pacjenta wyciski, pozwalające na wykonanie indywidualnie dopasowanej protezy. Kolejne spotkania ze specjalistą to ewentualne korekty, mocowanie protezy oraz kilka wizyt kontrolnych.

Dzięki tej metodzie leczenia Pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem.Zaletą tej metody leczenia jest możliwość pełnego uzupełnienie bezzębia szczęki i żuchwy za pomocą kilku implantów, brak konieczności przeszczepu kości.

Jest to rozwiązanie wysoko estetyczne i funkcjonalne.

Zapisz się na wizytę