Licówki

 

W obecnych czasach troska o zdrowie i uśmiech to nadrzędna sprawa każdego z nas, bo piękny uśmiech to połowa sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Licówki


Licówki porcelanowe - subtelne i małoinwazyjnej poprawianie estetyki

Licówki są jednym ze sposobów poprawiania estetyki uśmiechu, w szczególności przednich zębów.

Są to bardzo cienkie „płytki, łuski” wykonane z porcelany, cementowane na przednich powierzchniach zębów. Jest to materiał twardszy niż naturalne szkliwo, bardziej odporny na zużywanie i nie ulega przebarwieniom.

Licówkami można zamknąć diastemy (otwarte przestrzenie między zębami), wydłużyć zęby przednie, zlikwidować przebarwienia, nieestetyczne wypełnienia, możemy, jeśli warunki na to pozwalają, dowolnie zaprojektować kształt, wielkość i kolor nowych zębów.

Dzięki licówkom możemy radykalnie zmienić uśmiech. Możemy otrzymać efekt pięknego i naturalnego uśmiechu.

Zapisz się na wizytę

Więcej informacji


Przy wykonywaniu licówek liczy się nie tylko estetyka , ale i funkcja. Bez odtworzenia prawidłowej funkcji zębów licówki nie mogą być wykonywane.

Licówki porcelanowe są odporne na przebarwienia. Odpowiednia higiena jamy ustnej i systematyczne zabiegi higienizacyjne pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

To rozwiązanie zadowoli każdego Pacjenta, który stawia wysokie wymagania co do estetyki i przynosi ogromną satysfakcję zarówno Pacjentowi jak i Nam.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe wykonuje się z odpowiednio dobranego materiału kompozytowego.

Często wykonuje się je bez uprzedniego szlifowania zębów, ponieważ nakłada się je na ząb za pomocą tzw. adhezji.

Licówki kompozytowe stosuje się w podobnych przypadkach jak licówki porcelanowe, jednakże nie są one odporne na przebarwienia, dlatego wraz z upływem czasu ich kolor może ulec zmianie.

O licówki kompozytowe należy szczególnie dbać, czyli prawidłowa higiena jamy ustnej, systematyczne (raz na pół roku) kontrole u stomatologa wraz z zabiegiem higienizacyjnym są niezbędne.

Licówki wymagają co jakiś czas przepolerowania powierzchni lub ewentualnego zabiegu rebondingu (odświeżenia). Wówczas okres ich trwałości znacznie się wydłuża.

Przy wykonywaniu licówek liczy się nie tylko estetyka , ale i funkcja. Bez odtworzenia prawidłowej funkcji zębów licówki nie mogą być wykonywane.