Licówki

 

W obecnych czasach troska o zdrowie i uśmiech to nadrzędna sprawa każdego z nas, bo piękny uśmiech to połowa sukcesu w każdej dziedzinie życia.

Licówki


Licówki porcelanowe - subtelne i małoinwazyjnej poprawianie estetyki

Licówki są jednym ze sposobów poprawiania estetyki uśmiechu, w szczególności przednich zębów.

Są to bardzo cienkie „płytki, łuski” wykonane z porcelany, cementowane na przednich powierzchniach zębów. Jest to materiał twardszy niż naturalne szkliwo, bardziej odporny na zużywanie i nie ulega przebarwieniom.

Licówkami można zamknąć diastemy (otwarte przestrzenie między zębami), wydłużyć zęby przednie, zlikwidować przebarwienia, nieestetyczne wypełnienia, możemy, jeśli warunki na to pozwalają, dowolnie zaprojektować kształt, wielkość i kolor nowych zębów.

Dzięki licówkom możemy radykalnie zmienić uśmiech. Możemy otrzymać efekt pięknego i naturalnego uśmiechu.

Zapisz się na wizytę

Więcej informacji


Przy wykonywaniu licówek liczy się nie tylko estetyka , ale i funkcja. Bez odtworzenia prawidłowej funkcji zębów licówki nie mogą być wykonywane.

Licówki porcelanowe są odporne na przebarwienia. Odpowiednia higiena jamy ustnej i systematyczne zabiegi higienizacyjne pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

To rozwiązanie zadowoli każdego Pacjenta, który stawia wysokie wymagania co do estetyki i przynosi ogromną satysfakcję zarówno Pacjentowi jak i Nam.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe wykonuje się z odpowiednio dobranego materiału kompozytowego.

Często wykonuje się je bez uprzedniego szlifowania zębów, ponieważ nakłada się je na ząb za pomocą tzw. adhezji.

Licówki kompozytowe stosuje się w podobnych przypadkach jak licówki porcelanowe, jednakże nie są one odporne na przebarwienia, dlatego wraz z upływem czasu ich kolor może ulec zmianie.

O licówki kompozytowe należy szczególnie dbać, czyli prawidłowa higiena jamy ustnej, systematyczne (raz na pół roku) kontrole u stomatologa wraz z zabiegiem higienizacyjnym są niezbędne.Licówki wymagają co jakiś czas przepolerowania powierzchni lub ewentualnego zabiegu rebondingu (odświeżenia). Wówczas okres ich trwałości znacznie się wydłuża.

Przy wykonywaniu licówek liczy się nie tylko estetyka , ale i funkcja. Bez odtworzenia prawidłowej funkcji zębów licówki nie mogą być wykonywane.