Diagnostyka

Kompleksowa diagnostyka


Diagnostyka jest jedną z najważniejszych dziedzin z zakresu medycyny. Dzięki zastosowaniu różnorodnych metod oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu jest możliwe wczesne rozpoznanie choroby, bądź uszczegółowienie diagnozy.

W naszej klinice każdy Pacjent na pierwszej wizycie, przed rozpoczęciem leczenia, zostaje poddany kompleksowej diagnostyce jamy ustnej. To wtedy przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski.

Największą korzyścią dla Pacjentów jest to, że już na początkowym etapie możemy wykryć wszelkie niekorzystne zmiany. Dodatkowo starannie przygotowana "historia" Pacjenta pozwala na przestrzeni czasu dokładnie określić przyczyny pojawiających się problemów, szybko im zapobiegać i dobrać odpowiednie sposoby profilaktyki. Dla Pacjenta oznacza to długotrwały efekt w postaci zdrowych zębów.


Diagnostyka krok po kroku w Klinice Dr Baron®:

1

Wywiad Lekarski

Na tym etapie lekarz szczegółowo bada stan jamy ustnej, twarde i miękkie tkanki i sporządza diagram uzębienia. Zęby badane są pod kątem obecności próchnicy. Badana jest ruchomość zębów. Sprawdzamy głębokość kieszeni dziąsłowych pod kątem choroby przyzębia. To umożliwia znakomite rozpoznanie stanu uzębienia Pacjenta i ewentualnych problemów.

2

Rentgen

Następnie wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie panoramiczne, dzięki któremu jesteśmy w stanie dokładnie ocenić stan zębów, korzeni zębowych i stan kości. Wtedy też oceniamy struktury anatomiczne. W razie konieczności, celem uzupełnienia badania, wykonywane są małe zdjęcia RTG specjalistycznym aparatem fotograficznym.

3

Badanie stawu

Na tym etapie przeprowadzamy badanie manualne układu mięśniowego twarzoczaszki oraz badanie Dopplerowskie. Badamy, czy staw skroniowo - żuchwowy pracuje prawidłowo, czy jest prawidłowo zbudowany i ułożony. Oceniamy, czy w przyszłości pojawią się problemy (np. bruksizm), czy nie oraz jak im zapobiec na wczesnym etapie.

4

Stworzenie Kartoteki

Po przeprowadzonym badaniu Pacjent otrzymuje szczegółowe informacje odnośnie proponowanych metod leczenia, co daje mu możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Przygotowujemy plan oraz harmonogram leczenia. Dzięki temu każdy Pacjent zna poszczególne etapy leczenia i może się do nich przygotować.

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu rozpoznanie chorób jamy ustnej u Pacjenta i tym samym objęcie Go odpowiednim sposobem leczenia.

 

Chcesz odwiedzić nasze Centrum?
Umów się na wizytę już dziś!