Wypełnienia kompozytowe

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Wypełnienia kompozytowe i odbudowa zębów


Jeżeli cenią sobie Państwo efekt i estetyczny wygląd zębów, to nasze metody estetycznej odbudowy ubytku są dla Państwa właściwym wyborem. W jaki sposób plombujemy zęby w naszej klinice? Odbudowujemy je warstwowo stosując najwyższej jakości kompozyty. To zmienia wszystko!

Również do plomb stosujemy materiały nowoczesnej generacji. Specjalnie opracowane warstwy szkliwa, zębiny oraz cementu pozwalają nam na odbudowę i wierne odtworzenie zęba zgodnie z jego naturą. Stosowane przez nas systemy materiałów wprowadzają system doboru odcieni uwzględniający nawet wiek Pacjenta. To sprawia, że efekt jest lepszy, niż gdziekolwiek indziej. Materiały są bezpieczne dla zdrowia, a efekt jest trwały: "Robimy raz, a wyjątkowo dobrze". Zapisz się na wizytę

Zapisz się na wizytę

Więcej informacji


• Właściwości optyczne materiału, z którego wykonane są wypełnienia, są najbardziej zbliżone do naturalnych tkanek zęba, co powoduje, że odbudowa nie tylko dopasowuje się kolorystycznie do tkanek zęba, ale wręcz zlewa się z nimi i staje się niewidoczna. Dzięki temu może zostać osiągnięta niezwykła integracja estetyczna.

• Stosowane przez nas materiały można zastosować w różnych przypadkach. Zarówno w przypadku małej odbudowy pojedynczego zęba, aż po estetyczne arcydzieła radykalnie zmieniające kształt zębów lub ich kolor.

• Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, mamy do wyboru cały szereg materiałów służących do wypełnienia i odbudowy zębów. Bardzo często Pacjenci nie mają wiedzy i świadomości, jakimi materiałami mają wypełniane ubytki w zębach. Niektórych Pacjentów nawet to nie interesuje. Przychodzą do gabinetu by „ zaplombować ząb” lub „zakleić dziurę w zębie”. Nie mają świadomości, że od rodzaju materiału a także od sposobu jego założenia i ukształtowania zależy bardzo wiele, m.in: trwałość wypełnienia, szczelność, kolor oraz oddziaływanie na cały układ stomatognatyczny, czyli na sąsiednie zęby, mięśnie, stawy.

• Pacjenci często porównują ceny w gabinetach i zdarza się, że wybierają ten gabinet, gdzie jest taniej, Nie zastanawiają się jednak, skąd bierze się ta różnica cenowa? Często wynika ona m.in. z różnicy w jakości stosowanych materiałów.

• Materiał materiałowi nierówny. Rodzaj dobranego wypełnienia (tzw. plomby), zależy od kilku czynników. Są to m.in. grubość pozostałych ścian ubytku oraz siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia.

• Inne wypełnienia stosuje się do odbudowy zębów po usunięciu próchnicy, zupełnie inne do odbudowy zęba po leczeniu endodontycznym, a jeszcze inne pod odbudowę protetyczną.

• W naszym gabinecie stosujemy materiały kompozytowe.

• Materiały te stosujemy dlatego, że są jednymi z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Kompozyty w stanie plastycznym dają lekarzowi możliwość perfekcyjnego formowania i modelowania kształtu powierzchni. Lekarz może dobierać odpowiednie kolory materiału, odcienie i przezierności, tak by efekt finalny był perfekcyjny i dopasowany do koloru danego zęba. Tak, by odbudowany ząb był nie do odróżnienia od zęba naturalnego.

• Idealna plomba, czyli idealne wypełnienie, powinno być wytrzymałe, o ścieralności porównywalnej do ścieralności zęba, wysoce estetyczne oraz nieszkodliwe dla zdrowia. Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć, który typ wypełnienia jest najlepszy dla wszystkich Pacjentów. Dobór materiału, który jest najlepszy w danej sytuacji, zależy od lekarza stomatologa, a nie od Pacjenta. Proszę pamiętać, że decydując się na tańszy rodzaj wypełnienia, oszczędzacie Państwo tylko pozornie i często chwilowo.

• Efekt stosowania wypełnień kompozytowych w naszym gabinecie jest taki, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym, a naturalnym zębem.

Estetyczna odbudowa zębów to nie tylko nasza misja, ale prawdziwa zawodowa pasja. Odbudowy estetyczne to procedury stomatologiczne skierowane do najbardziej wymagających Pacjentów. Naszym celem jest uzyskanie naturalnego i pięknego efektu finalnego.