Estetyczna odbudowa zęba

 

Doskonale rozumiemy jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech. Wiemy też, że gdy doświadczasz bólu, potrzebujesz szybkiej pomocy na najwyższym europejskim poziomie. Dobrze trafiłeś!

Estetyczna odbudowa ubytku


Jeżeli cenią sobie Państwo efekt i estetyczny wygląd zębów, to nasze metody estetycznej odbudowy ubytku są dla Państwa właściwym wyborem

W jaki sposób plombujemy zęby w naszej klinice? Odbudowujemy je warstwowo stosując najwyższej jakości kompozyty. To zmienia wszystko!

Stosujemy materiały nowoczesnej generacji. Specjalnie opracowane warstwy szkliwa, zębiny oraz cementu pozwalają nam na odbudowę i wierne odtworzenie zęba zgodnie z jego naturą. Stosowane przez nas systemy materiałów wprowadzają system doboru odcieni uwzględniający nawet wiek Pacjenta.

To sprawia, że efekt jest lepszy, niż gdziekolwiek indziej. Materiały są bezpieczne dla zdrowia, a efekt jest trwały: "Robimy raz, a wyjątkowo dobrze".

Zapisz się na wizytę

Więcej informacji


Właściwości optyczne materiału są najbardziej zbliżone do naturalnych tkanek zęba, co powoduje, że odbudowa nie tylko dopasowuje się kolorystycznie do tkanek zęba, ale wręcz zlewa się z nimi i staje się niewidoczna. Dzięki temu może zostać osiągnięta niezwykła integracja estetyczna.

Stosowane przez nas materiały można zastosować w różnych przypadkach. Zarówno w przypadku małej odbudowy pojedynczego zęba, aż po estetyczne arcydzieła radykalnie zmieniające kształt zębów lub ich kolor.

Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, mamy do wyboru cały szereg materiałów służących do wypełnienia i odbudowy zębów. Bardzo często Pacjenci nie mają wiedzy i świadomości, jakimi materiałami mają wypełniane ubytki w zębach. Niektórych Pacjentów nawet to nie interesuje. Przychodzą do gabinetu by „ zakleić ząb” lub „zakleić dziurę w zębie”. Nie mają świadomości, że od rodzaju materiału a także od sposobu jego założenia i ukształtowania zależy bardzo wiele, m.in: trwałość wypełnienia, szczelność, kolor oraz oddziaływanie na cały układ stomatognatyczny, czyli na sąsiednie zęby, mięśnie, stawy.

Pacjenci często porównują ceny w gabinetach i zdarza się że wybierają ten gabinet, gdzie jest taniej, Nie zastanawiają się nawet, dlaczego gdzie indziej jest taniej.

Materiał materiałowi nierówny. Rodzaj dobranego wypełnienia (tzw. plomby), zależy od kilku czynników. Są to m.in. grubość pozostałych ścian ubytku oraz siły, jaka działa na ząb podczas gryzienia.

Inne wypełnienia stosuje się do odbudowy zębów po usunięciu próchnicy, zupełnie inne do odbudowy zęba po leczeniu endodontycznym, a jeszcze inne pod odbudowę protetyczną.

W naszym gabinecie stosujemy materiały kompozytowe.

Materiały te stosujemy dlatego, że są jednymi z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia. Kompozyty w stanie plastycznym dają lekarzowi możliwość perfekcyjnego formowania i modelowania kształtu powierzchni. Lekarz może dobierać odpowiednie kolory materiału, odcienie i przezierności, tak by efekt finalny był perfekcyjny. Tak, by odbudowany ząb był nie do odróżnienia od zęba naturalnego.

Idealna plomba, czyli idealne wypełnienie, powinno być wytrzymałe, o ścieralności porównywalnej do ścieralności zęba, wysoce estetyczne oraz nieszkodliwe dla zdrowia. Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć, który typ wypełnienia jest najlepszy dla wszystkich Pacjentów. Dobór materiału, który jest najlepszy w danej sytuacji, zależy od lekarza stomatologa, a nie od Pacjenta. Proszę pamiętać, że decydując się na tańszy rodzaj wypełnienia oszczędzacie Państwo tylko pozornie i często chwilowo.

Efekt stosowania wypełnień kompozytowych w naszym gabinecie jest taki, że nikt nie jest w stanie zauważyć różnicy między wypełnieniem kompozytowym, a naturalnym zębem.

Opinie

 • Waldemar Bauer
  Profesjonalizm w przemiłej atmosferze stwarzają specyficzny klimat który niweluje dyskomfort. Serdecznie polecam, aż chce się wracać
  Waldemar Bauer
 • Ewa Kaszczyszyn
  Tylko tam!!! Mój synek bez problemu siada na fotelu i bez płaczu poddaje się wyrwaniu ząbków. Ja również uczęszczam... Pełny profesjonalizm
  Ewa Kaszczyszyn
 • Barbara Ogrodniczak
  Pani Ania to jedyna Dentystka, której ufam i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, a nie jestem "łatwą" Pacjentką :) // a tak zupełnie serio to pełen profesjonalizm, wyczucie i poprostu super Człowiek. Polecam
  Barbara Ogrodniczak
 • Adam Grzesik
  Przyznam że w wieku 42 lat dopiero u DrBaron dowiedziałem się że dotychczas "udawałem" że leczę zęby. To co tutaj otrzymałem w porównaniu z dotychczasowymi wizytami u "stomatologów" to przepaść. Każdemu polecam zacząć od przeglądu stanu swoich zębów i stawu skroniowo żuchwowego. Nawet jeśli uważasz że masz zdrowe zęby. Najlepiej zainwestowane pieniądze. Polecam
  Adam Grzesik
 • Wojciech Kania
  Niesamowita precyzja, profesjonalne podejście, bardzo miła atmosfera - polecam. Świadomie dokonałem dobrego wyboru
  Wojciech Kania
 • Elżbieta Giersberg
  Profesjonalizm na 100 %. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym dobrym gabinetem stomatologicznym... miłą i przyjazną atmosferą w gabinecie.
  Elżbieta Giersberg
 • Wachowski Jakub
  Bardzo indywidualne podejście do klienta! Uśmiech, kultura i pełen profesjonalizm to cechy wrodzone gabinetu Dr. Baron. Usługa zawsze wykonana na najwyższym poziomie, nie znam w Opolu lepszego gabinetu stomatologicznego.
  Wachowski Jakub
 • Asia Świerczyńska
  Tylko tam i nigdzie indziej!!! Boisz się dentysty tu znajdziesz ukojenie i pełen profesjonalizm!!! Od progu przekroczonego wiesz, że jesteś w dobrych rękach! Polecam bardzo!!!
  Asia Świerczyńska
 • Aleksandra
  Bardzo profesjonalna i życzliwa Pani stomatolog. Szczególnie polecam leczenie kanałowe. Nie ma mowy o żadnym naciąganiu finansowym. Na prawdę polecam!
  Aleksandra
 • Nowacka K
  Lekarz bardzo kompetentny. W sposób rzeczowy i profesjonalny podchodzi do pacjenta. Pacjent jest przyjmowany z usmiechem na ustach, w miłej atmosferze. Widać,że Pani Doktor kocha swojA pracę. A do tego bardzo profesjonalnie wyszkolony Personel. POLECAM.
  Nowacka K
 • Piotr
  Jestem zachwycona podejściem do pacjenta. Nigdy tak się nie czułam u stomatologa. Opieka przez cały czas, wszystko mi wytłumaczono. Miałam czas by podjąć właściwą dla mnie decyzję. Jest to najlepszy dentysta jakiego spotkałam w życiu. Polecam gorąco Panią Doktor!!!
  Piotr
 • Konrad Smyrek
  Polecam z całego serca. Usługi są drogie - to prawda, ale z drugiej strony mamy pewność do najlepszego stomatologa w Opolu. Pani dr Baron podchodzi do każdej osoby profesjonalnie, tłumaczy każdy krok w leczeniu w sposób zrozumiały. Między nią a klientami nawiązuje się przyjemna atmosfera. Personel również jest bardzo miły. Widać od razu że nie pracują tam pod przymusem tylko każdy robi to, co lubi. Poza tym gabinet jest zawsze czysty, i jeżeli chodzi o nowinki dentystyczne również idzie razem z postępem.
  Konrad Smyrek
 • Anette Catherine
  Panicznie bałam się dentysty, ale w tym gabinecie panuje tak miła atmosfera, że pacjent dosłownie zapomina gdzie sie znajduje! Poza tym leczenie jest bezbolesne. Jest naprawdę miło i profesjonalnie. Każdemu polecam Dr Baron!
  Anette Catherine
 • Danuta
  Leczę się u dr Anny Kowalskiej - Baron już wiele lat. Uważam, że to jeden z najlepszych gabinetów stomatologicznych na Opolszczyźnie. Profesjonalne podejście do Pacjenta na każdym etapie, począwszy od rejestracji, poprzez leczenie, skończywszy na pożegnaniu. Kierowanie kliniką w ten sposób to wielki kunszt i wiele włożonej pracy. Gratuluję i życzę powodzenia. Polecam z całego serca.
  Danuta

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Nie jesteśmy typowym gabinetem stomatologicznym. Nie plombujemy zębów i nie wiercimy dziur. Jesteśmy artystami w swoim fachu i wyznaczamy standardy w Polsce. Stosujemy najlepsze materiały stomatologiczne opracowane przy wykorzystaniu nanotechnologii i najnowocześniejszego sprzętu. Gwarantujemy efekt najbardziej zbliżony do naturalnego i trwały przez lata.

W praktyce oznacza to, że:


 • Stosujemy najnowszą technologię, wprowadzamy do naszej kliniki sprzęt najnowocześniejszy, stosowany w renomowanych klinikach w Europie i na świecie.
 • Podchodzimy do Pacjenta holistycznie - nie patrzymy na pojedynczy problem u Pacjenta, a diagnozujemy całościowo. Dajemy od siebie ekstra, ponieważ do gabinetu nie wchodzi "bolący ząb”, czy "kolejny przypadek", a człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Sami jesteśmy ludźmi i wiemy jak ważna jest troska i szacunek.
 • Przestrzegamy wszystkich procedur medycznych.
 • Nie oszczędzamy na materiałach i na sprzęcie, po to, by Pacjent otrzymał od nas wszystko, co najlepsze i najskuteczniejsze, po to, by zachował swoje własne zęby do śmierci.
 • Robimy raz, a wyjątkowo dobrze, dlatego dajemy Gwarancję Jakości i Efektu.
 • Stosujemy tylko materiały najwyższej jakości wykonane w nanotechnologii. Są one w pełni bezpieczne i wyjątkowo trwałe. Naszym celem jest zrobić coś "raz, a wyjątkowo dobrze". Stosowane przez nas materiały dają możliwość najbardziej współcześnie szczelnej odbudowy.
 • Stosowane materiały są wyjątkowo wytrzymałe. Ich poziom ścieralności jest niski, ale porównywalny z naturalnym szkliwem zęba. Uzyskujemy efekt najbliższy naturalnemu.
 • W trakcie odbudowy zęba, nasze metody pozwalają uzyskać tzw. "efekt kameleona". To znaczy, że materiały kolorystyką odzwierciedlają naturalny kolor zęba, dopasowują się do kolorystyki zęba, a kolor materiału "pracuje" z kolorem zęba.
 • Dzięki nanotechnologii materiały można idealnie wypolerować, co gwarantuje piękny i naturalny efekt.
 • Nieustannie się szkolimy. Na szkolenia wydaliśmy już ponad 1 milion złotych.
 • Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje i umiejętności poparte certyfikatami.
 • Łączymy doświadczenie z pasją. Dr n. med. Anna Maria Kowalska-Baron jest wirtuozem stomatologii. Jest pasjonatem stomatologii. Swoją pracę traktuje jak tworzenie sztuki. Każdy odbudowany ząb jest hand-made, jest artystyczną odbudową, jest dziełem artystycznym, jest jakby współdziałaniem z Bogiem.
 

Potrzebujesz naszej pomocy?
Umów się na wizytę już dziś!